Kayseri’de, 31 Mart’ta gerçekleştirilen Pınarbaşı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayı Deniz Yağan ile Cumhur İttifakı adayı Menduh Uzunluoğlu yarıştı. Sandıktan çıkan sonuçlarda iddiaya göre CHP’nin adayı Deniz Yağan birinci oldu.

Ancak sandıktan çıkan sonuçlara MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve partililer, seçimlerde mühürsüz oy kullanıldı iddiasıyla iptal başvurusunda bulundu. İl ve ilçe seçim kurulu yapılan itirazları değerlendirerek, Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yeniden yapılmasına karar verdi.

Konut Satışında Dikkat Çeken Rakamlar! Kayseri Kaçıncı Sırada Yer Aldı? Konut Satışında Dikkat Çeken Rakamlar! Kayseri Kaçıncı Sırada Yer Aldı?

Sandık Kayseri

Bunun üzerine CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve partililer, iptal kararını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşıdı. YSK yapılan toplantı sonrası konuyu karara bağladı ve Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yenilenmesini uygun gördü.

Pınarbaşı’nda Deniz Yağan İçin Seferber Oldular! 3

Bunun üzerine her iki parti de yeniden seçim çalışmalarına başladı. Son olarak CHP’nin adayı Deniz Yağan’a destek vermek için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ilçeye geldi ve Pınarbaşı halkına Deniz Yağan’a oy vermesi yönünde çağrıda bulundu.

Seçim çalışmaları ve tartışmaları devam ederken, HBS Araştırma Şirketi Pınarbaşı seçimleri ile ilgili yaptığı son anketi sosyal medya hesabından yayınladı. Yayımlanan ankette,1930 seçmene telefon üzerinden hangi adaya oy vereceksiniz sorusu yöneltildi.

Pınarbaşı’nda Deniz Yağan İçin Seferber Oldular! 1

Anket sonucuna göre; MHP: 43.9, CHP: 40.7, DEVA: 2.3, İYİ Parti: 0.5, Diğer: 1.5, Kararsız: 11.1

Pınarbaşı Seçimleri İçin Son Anket Açıklandı! Lider Değişti

Kaynak: Özel Haber