Kocasinan Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırlarında suç ve suçluya geçit vermedi. Silah ve uyuşturucu ele geçirildi. 18 binden fazla kişiye temas eden polis ilçenin huzuru için çalışmalarıma devam ediyor

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından son bir hafta içerisinde ilçe sınırlarında gerçekleşen güvenlik çalışmalarında 18 binden fazla kişinin kimlik sorgulaması yapıldı. 17 olayın faili aydınlatıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın göreve geldikten bu yana Türkiye genelinde Jandarma ve polisin suç ve suçlulara yönelik başlattığı amansız çalışma hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar ilçeler de kırsalda suçun önlenmesine yönelik ısrarlı bir şekilde sürdürülüyor.

G G H1Tmp W8 A Aeo5 H

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 19– 25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen güvenlik uygulamalarında suç unsuru taşıyan bütün unsurlara geçit verilmedi.

Dikkatsizlik ve Trafik Kazası! 3 Aracın Karıştığı Kaza Kamerada Dikkatsizlik ve Trafik Kazası! 3 Aracın Karıştığı Kaza Kamerada

Gerçekleştirilen çalışmalarda 18 bin 865 kişinin kimlik sorgulaması yapılarak 8 bin 41 araç ve 53bin 920 araç plaka tanıma sisteminde kontrol edildi.  Kontrollerde 4 yakalamalı ve hacizli otomobil yakalandı.

Güvenlik çalışmalarında işlenen suç unsuru taşıyan 17 olay aydınlatıldı. Failleri adalete teslim edildi. 19 faili firari şahıs yakalandı. 3 kayıp şahıs bulundu. Asker kaçağı ve askerlik işlemlerinde sorun olan 30 kişiye bakaya işlemi yapıldı. 7 kişiye kabahatler kanunundan dolayı yasal işlem uygulandı.

Kontroller sırasında şahısların üzerinde ve evlerde yapılan aramalarda 1 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca 53 fişek, 5 bıçak, bir çalıntı derin dondurucu 3 kilo 66 gram uyuşturucu ele geçirildi.

Kaynak: kurum