İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığınca, Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, 382 sürekli işçi alımı yapılacak. Alımlar, kura, sözlü ve uygulamalı sınavla olacak.

Yapılan sınav sonucunda ise başarılı olan kişiler, İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü emrinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek. İşçi alımı yapılacak branşlar; güvenlik görevlisi kadrosunda 150 erkek, 50 kadın, temizlik görevlisi kadrosunda 120 erkek, 20 kadın ve şoför kadrosunda ise 42 erkek alınacak.

Başvurular Nasıl Olacak?

Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın

Başvuru yapacak vatandaşlar başvurularını 22-26 Nisan'da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) (esube.iskur.gov.tr) adresi üzerinden çevrim içi olarak yapılacak. Şahsen, posta veya e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Sözlü ve uygulama sınavına girmeye hak kazanan adaylar, sınav yeri ve tarihleri ile sonrasında sınav sonuçlarını Göç İdaresi Başkanlığı internet adresinde (www.goc.gov.tr) görebilecekler.

Kaynak: Haber Merkezi