Süper Lig’de Kayserispor formasıyla başarılı bir sezon geçiren Mame Thiam, ilk yarının ardından Pendikspor’a transfer olmuştu. Geçtiğimiz sezon 11 gole imza atan Thiam’a hem yurt içinden hemde yurt dışından transfer teklifleri yağıyor.

Devre arasında Kayserispor’a 1 milyon 700 bin Euro kazandırarak transfer olan Thiam, Pendikspor’da da başarılı olmuş ancak takımın küme düşmesine engel olamadı.

Thiam Pendikspor'da Devam Etmek İstemiyor

Thiam, Pendikspor ile 3 yıllık anlaşma sağlamıştı. Ancak kariyerine 1. Lig'de devam etmek istemediği iddia edilen Thiam'ın Süper Lig’den ve Avrupa’dan gelen teklifleri değerlendireceği öğrenildi.

Thiam Pendik

Süper Lig’e yükselen Eyüpspor ve Göztepe’nin radarında olan golcü futbolcunun kariyerinde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Kayserispor’dan da ayrılırken hem kulübe para kazandıran golcü oyuncu duygusal bir veda mesajı yayınlayarak sporseverleri duygulandırmıştı.

Duygusal Bir Veda Mesajı yayınlamıştı

Sezon Açılışını Kayserispor Değil, Kayseri Şeker Yapacak Sezon Açılışını Kayserispor Değil, Kayseri Şeker Yapacak

Mame Thiam Şu ifadelere yer vermişti; "Ayrılık vakti geldi. Sevgili Kayserispor ailem, hep birlikte inişli çıkışlı 2,5 sezon geçirdik. Birlikte üzüldük, birlikte sevindik ve hep bir arada büyük bir aile olduk. Başta bana güvenen Berna Gözbaşı ve Ali Çamlı’ya, ardından Kayserispor forması altında birlikte ter döktüğüm takım arkadaşlarıma; hocalarım Hikmet Karaman, Çağdaş Atan ve Recep Uçar'a, cefakâr Kayserispor taraftarına her şey için teşekkür ederim.”

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu