Sektöründe lider konumda olan ve yatırımcıların da göz radarında olduğu dev şirkete, Rekabet Kurumu tarafından soruşturma başlatıldı. Kurul, soruşturmanın gerekçesini kamuoyuyla paylaştı. 

Kurul, Şişecam şirketinin cam geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren teşebbüslerin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasına yönelik olarak 2021 yılında yapılan ön araştırma kapsamında Şişecam Ekonomik Bütünlüğü tarafından taahhütler sunulduğunu yeniden hatırlattı.
Şirket tarafından sunulan taahhütlerin Kurul tarafından 21.10.2021 tarihli 21-51/712-354 sayılı kararla bağlayıcı hale getirildiği vurgulandı.

“Ciddi Bulgular Tespit Edildi”
Şirketin sunduğu taahhütler hakkında başlatılan incelemelerde, Kurul elde edilen bulguları ciddi bularak Şişecam ve Çevre Sistemleri hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği duyuruldu.
 

Kayseri’de Müdür Sahaya İndi ve Uyardı! Kayseri’de Müdür Sahaya İndi ve Uyardı!

Soruşturma Açılacak!
Öte yandan şirket hakkında yapılan incelemelerde elde edilen bulgular kapsamında Çevre Sistemleri ve Karacalar Nak. Oto. Geri Dön. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin (KARACALAR) cam kırığı fiyatlarını birlikte tespit etmek, rekabeti kısıtlama amacı taşıyan bölge ve müşteri paylaşımı yapmak ve rekabete hassas bilgi değişimi suretiyle soruşturma açılacağı bildirildi.
 

Kaynak: Haber Merkezi