Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde iki kişinin uğradığı silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Yapılan saldırıda Sinan Ateş’in yanında bulunan Selman Bozkurt ise ağır yaralanmıştı.

Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın

Sinan Ateş’in Vurulma Anı Ortaya Çıktı 1

Duruşma Tarihi Belli Oldu

Sinan Ateş cinayeti ile ilgili toplam 22 kişi gözaltına alınıp, ardından tutuklanmıştı. Tutuklu bulunan 22 kişi hakkında iddianame hazırlandı. Sinan Ateş’in öldürülmesi ve Selman Bozkurt’un ise ağır yaralanmasına ilişkin hazırlanan iddianame 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

‘Tasarlayarak adam öldürme’, ‘Öldürmeye teşebbüs’, ‘Suça yardım etme’ ve ‘Suça azmettirme’ suçlarından yargılanacak olan 22 tutuklu, 1 Temmuz’da hakim karşısına çıkacak.

Sinan Ateş’in Vurulma Anı Ortaya Çıktı 3

Sinan Ateş’in Vurulma Anı Kamerada

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ve arkadaşı Selman Bozkurt’un vurulma anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, cuma namazı çıkışı arkadaşları Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik ile yürüyen Sinan Ateş, motosikletli kişi tarafından silahlı saldırıya uğruyor. Sinan Ateş'in vurulup yere düşmesinden sonra  Ahmet Keçik, silahını alarak kaçan saldırganlara ateş ediyor.  

Kaynak: Özel Haber