Son zamanlarda karşılaştığımız ‘Sokak köpekleri’ saldırıları hem sosyal medyada hem de basında geniş yer buldu. Özellikle çocuklar için büyük tehlike haline gelen meseleye tepki arttı. Sokak köpekleri  tarafından yapılan saldırılara ilişkin hayvan hakları savunucuları da ortak bir çözüm bulunması yönünde hükümet yetkililerine baskı yaptı. Vatandaşlar da  bu konuda çözüm beklerken şimdiye kadar tam anlamıyla  geniş kapsamlı bir çalışma yapılmamıştı.

TSK’dan Askerlere Sosyal Medya Yasağı Geldi! Uymayanlara Ceza Var TSK’dan Askerlere Sosyal Medya Yasağı Geldi! Uymayanlara Ceza Var

Sokak Köpekleri Konusunda 3 Bakanlık Harekete Geçti!

İçişleri Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ‘Sokak köpekleri’ konusu ile ilgili harekete geçti. Çözüme ulaştırma konusunda sona gelindiği açıklandı.

Konuya ilişkin açıklamalar yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Dün sayın bakanla bir temasım oldu. Tunç, Bu sorunun mutlaka çözülmesi gerektiğini ifade etti. 'Hayvanların korunması hususunda hepimiz hassasız, can dostlarımızı her türlü kötü muameleden korumak için gerekli tedbirleri almaya devam ederken insan sağlığı ile ilgili hassas dengeyi göz etmemiz gerekli.

Sokak Köpekleri Konusunda 3 Bakanlık Harekete Geçti!

İnsanımızın can emniyeti başta gelen görevimiz. Bu konuda yürüttüğümüz Adalet Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı olarak bir çalışmamız var. Taslak çalışmamızı TBMM’nin takdirine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: haber merkezi