Bu sezon iki kez ceza alan ve büyük uğraşlar sonucu transfer yasağını kaldıran Kayserispor, FİFA’dan gelen ceza ile şok oldu.

Kayserispor, Adana Demispor, Antalyaspor, Konyaspor, Ankaragücü ve Eyüpspor’a FİFA’dan gelen transfer yasağı söz konusu kulüpleri sarstı.

Bu sezon iki kez transfer yasağı cezası alan ve 3 puanı silinen Kayserispor’un süresiz transfer yasağı cezası alması camiayı derinden sarstı. Kayserispor ile Antalyaspor’a süresiz Adana Demirspor, Antalyaspor, Konyaspor, Ankaragücü ve TFF 1. Lig ekiplerinden Eyüpspor’un ise 3 dönem transfer yasağı aldığı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Kayserispor'da Burak Yılmaz Sınıfta Kaldı! Kayserispor'da Burak Yılmaz Sınıfta Kaldı!

TFF 1. Lig Ekiplerinden Eyüpspr’dan İlk açıklama şu şekilde; 'Kulübümüz tarafından Jakhongir Urozov'un bir önceki kulübü Bunyodkor Kulübü ile transfer sözleşmesinden kaynaklanan 100.000 Euro transfer bedeli taksidinin ödenmesine ilişkin FIFA tarafından verilen karar uyarınca yapılması gereken ödeme, karşı kulübün tarafımıza bildirdiği banka swift sisteminde yaşanan aksaklıktan ötürü yapılamamıştır. Bu aksaklıktan dolayı yaşanan gecikmeden ötürü FIFA tarafından "alacak ödeninceye kadar" transfer yasağı konulmuş olup, ilgili doğru banka bilgisinin Kulübümüze ulaşmasını müteakip 24 saat içinde ödeme yapılarak transfer yasağı kaldırılacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.' denildi.

Gelen ceza ile ilgili Kayserispor Kulübünden şuana kadar resmi bir açıklama yapılmadı.

Muhabir: VOLKAN TÜRKMENOĞLU