TOKİ mağdurları, 4 yıl önce kendilerine vaad edilen yüzde 0,49 vade farkı, yüzde bir KDV ve 240 ay ödeme şartlarının geri getirilmesini istiyor. Hak sahibi vatandaşlar mağduriyetlerinin giderilmesi için Cumhuriyet Meydanı'nda bir basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen basın toplantısına Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özkırış ve Melikgazi Belediye Başkan adayı Ahmet Taylan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi ve seslerini duyurmaları adına katılımda bulunarak destek oldular.

Bu Kez De Yeniden Refah Partisi'nin Başına Geldi! Bu Kez De Yeniden Refah Partisi'nin Başına Geldi!

Eksta Bir Talebimiz Yok

Ödemelerde büyük güçlük çektiklerini belirten TOKİ mağduru vatandaş İhsan Yıldırım, "Yüzde 0,49 vade farkı, 240 ay ve yüzde bir KDV hakkını talep ediyoruz. Aramızda emekliler var, dul ve yetim maaşı alanlar var ve asgari ücretle çalışan mağdurlarımız var. Aynı dönem ödeme taksitleri asgari ücretin yüzde otuzu iken bu yıl minimum yüzde altmış, buda herkesi çok zorlanmasına neden oluyor. Hala peşinatını ödeyemeyen vatandaşlar var aramızda, ilk lansmanda açıklanan şartların geri getirilmesini istiyoruz. Ekstra bir talebimiz yok. Hak sahipleri olarak burada toplandık, sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Her hafta burada toplanmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Melikgazi Belediye Başkan adayı Ahmet Taylan ise bu kat sayı oranlarıyla taksitlerin ödenemez hale geldiğini belirterek " 2019 yılında düşük gelirli vatandaşlarımıza konut projesi başlamıştır. 100 bin ile başlayıp 500 bin'e kadar ulaşmıştır. Bu çok güzel bir hizmet ama halkımıza verilen bu hizmetin yüzde 0,49 faiz oranıyla ödenemez hale gelmiştir" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek