Selena ve Akasya Durağı gibi dizilerde oynayan usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu, 90 yaşında hayatını kaybetti. Oyuncunun vefatı sonrası kızı Sibel Aybar, Halk TV’ye bağlanarak, “Ölüm nedeni yaşlılığa bağlı. Cenazemiz Pazartesi günü öğlen namazında Levent'ten kaldırılacak. Babamın isteği doğrultusunda annesinin yanına Feriköy'e defnedilecek” dedi.

Ünlü Oyuncu

Kayhan Yıldızoğlu Kimdir?

26 Aralık 1936 tarihinde İstanbul Yeşilköy'de dünyaya geldi. Babası Ziraat Mühendisi, annesi ise öğretmendi. Lise öğrenimini Ankara’da Kavaklıdere'deki lisede okur. Üniversiteyi ise hukuk fakültesinde okudu ancak 3’üncü sınıfa geldiğinde okulu bıraktı.

Kepez Belediye Başkanı Tutuklandı! Özel'den Tepki Gecikmedi Kepez Belediye Başkanı Tutuklandı! Özel'den Tepki Gecikmedi

Askerliğini 1957'de İstanbul'da yedek subay olarak yaptı. Burada Türkan Suner ile tanıştı ve evlendi. Bu evlilikten iki de kızı oldu. Evliliği birkaç yıl sürdü ve sonra boşandı.

Tiyatrocu Muhsin Ertuğrul ile tesadüfen kendi iş yerinde tesadüfen tanıştı ve seçmelere davet edildi. Seçmeler neticesinde İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda 20 yılını geçirdi.

İlk filmini 1966 yılında çeviren Kayhan Yıldızoğlu, 180'e yakın filimde rol aldı. Televizyon dizilerinde oynayan Yıldızoğlu, genellikle rahip, doktor, komiser, profesör, haydut ve eşkiya gibi  yardımcı rollerde oynadı.

Kaynak: Haber Merkezi