‘Dizi Artık Bitsin’ Demiş! Kızılcık Şerbeti’ndeki O Oyuncu Ortaya Çıktı! ‘Dizi Artık Bitsin’ Demiş! Kızılcık Şerbeti’ndeki O Oyuncu Ortaya Çıktı!

90’lı yılların sevilen şarkıcılarından Hakan Peker o dönemin damga vuran isimleri arasında yer aldı. 31 Mart yerel seçimlerinde İyi Parti’den aday gösterilen ünlü sanatçı seçimi 5. Sırada tamamlayarak yarışa veda etti. Seçimi kaybeden ünlü sanatçı ilk kez konuştu. 

Ünlü Şarkıcıdan Şaşırtan Çıkış: Kimlerin Tekelinde Siyaset?

Bir Efsane, Karam, Kelimeler Yetmez, Ateşini Yolla Bana gibi bir döneme damgasını vurmuş efsane şarkılarıyla adından söz ettiren ünlü sanatçı Hakan Peker 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’den Safranbolu Belediye başkan adayı olmuştu. Seçim sonrası Hakan Peker dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

'Siyaset Defterini Kapatmadım'

Peker, seçilmiş olsaydı hayalini kurduğu ve yapacak olduğu şeylerden bahsederek, "Siyaset defterini kapatmadım, ben belediye başkan adayı oldum. Seçilseydim bir sürü şey yapacaktım. Orası tamamen bir kültür şehri haline gelecekti. UNESCO tarih miras kenti, onun hakkını verecek projelerimiz vardı” ifadelerini kullandı.

'Bu İşin Bilirkişisi Var mı ki Bu Ülkede?'

Siyasetin kimsenin tekelinde olmadığını ve seçme ve seçilme hakkı olan herkesin siyaset yapabileceğini savunan Peker, “Kimlerin tekelinde siyaset? Bu işin bilirkişisi var mı ki bu ülkede? Seçme ve seçilme hakkı olan her insan siyasete atılabilir. Ben girdim ve aday oldum. Bir kırgınlığım yok. Her futbolcu maçta 10 tane gol atmıyor yani her zaman kaybedeceksin diye bir şey yok" diye konuştu

Kaynak: Haber Merkezi