Yıllardır beyaz perdeye aktarılacağı konuşulan dünyanın en çok okunan ve sevilen kitapları arasında yer alan Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna eseri hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı.  Korkunç bir cinayete kurban giderek hayatını kaybeden Sabahattin Ali'nin ünlü eserinin dijital platform üzerinden dizi olarak yayınlanacağı öğrenildi.

Filminin Çekileceği Gündeme Gelmişti

Ünlü ve klasik eserlerden Kürk Mantolu Madonna sürükleyici üslubuyla kimi zaman okuyucuya duygusal anlar yaşattı. Herkesi etkileyen ve hafızalardan silinmeyen bu eserin Daha önce filminin çekileceği gündeme gelmişti. Kürk Mantolu Madonna romanına dair yeni bir gelişme yaşandı. Sabahattin Ali'nin en çok okunan eserlerinden biri olan romanın dizisinin çıkacağı açıklandı. Dizinin yönetmeni de belli oldu. 

Cem Yılmaz Sessizliğini Bozdu: Cimriyim Ve Çocuğumla İlgilenmiyorum! Cem Yılmaz Sessizliğini Bozdu: Cimriyim Ve Çocuğumla İlgilenmiyorum!

Almanya-Türk Yapımı Dizi Oluyor

Okuyanların büyülendiği kitabın yıllardır sinemaya aktarılacağı konuşuldu ve birçok haberi yapıldı. Ancak bu plan hayata geçirilemedi. Kürk mantolu Madonna ise daha büyük bir projeyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Ünlü roman Alman ve Türk ortak yapımıyla dijital dizi oluyor.

Fikri Harika Prodüksiyon Dizi İçin Çalışmalara Başladı

Son olarak Grimme ödüllü Netflix orijinal dizisi German Genius’u yapan Alman yapım firması CABFilm ile büyük ses getiren Cem Karaca, Dilberay ve Barış Akarsu’nun filmlerinin yapımına imza atan Fikri Harika Prodüksiyon dizi için kolları sıvadı. 

Almanya’da Studio Babelsberg Ev Sahipliği Yapacak

Projenin çekimleri hem Türkiye’de, hem de Almanya’da yapılacak. Dizinin Almanya çekimlerini Matrix, John Wic k4 ve Babil gibi birçok projeye ev sahipliği yapan Studio Babelsberg ev sahipliği yapacak.

Oyuncu Kadrosu Netleşmedi

 Filmin yönetmen koltuğunda yapım firmalarının ortak belirlediği isim olan Enes Ateş oturacak. Oyuncu kadrosu henüz netleşmeyen proje için Almanya ve Türkiye’deki dijital platformlarla görüşülüyor.

Kaynak: Haber Merkezi