Kayseri Kılıçay Spor Kulübü antrenörü aynı zamanda milli takım antrenörlüğü yapan Başantrenör Ayşegül Kılıç Bolat ve öğrencisi Taekvonda masa hakemi Bünyamin Kılıç Antalya’da düzenlenen 11. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında (Turkish Open) görevlendirildi.

Türk1

Kadir Has Spor Salonu'nda Futbol Heyecanı! Kadir Has Spor Salonu'nda Futbol Heyecanı!

Antalya Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı turnuva 8-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Turnuvada yaklaşık 60 ülkeden 1900 civarında sporcu mücadele edecek. Turnuvada yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinin yanında poomsae mücadelesi de yapılacak. Yıldızlar ve gençler kategorisindeki müsabakalar uluslararası puan verirken, büyükler kategorisindeki dereceler olimpik puan olarak sporcuların hanelerine yazılacak.

Turnuvada, 8 Şubat’ta Poomsae, 9-10 Şubat’ta yıldızlar, 11-12 Şubat’ta gençler müsabakaları gerçekleştirildi.  Turnuvanın son iki gününde ise büyükler kategorisinde müsabakalar yapılacak.

Kayseri’yi temsil ediyorlar

Avrupa Şampiyonu, aynı zamanda devlet sporculuğu unvanına sahip Başantrenör Ayşegül Kılıç Bolat’da 11. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası (Turkish Open) turnuvasında milli antrenör olarak görev aldı. Bolat’ın öğrencilerinden Bünyamin Kılıç spor hayatını bitirerek masa hakemliğine geçerek turnuvada görevlendirildi. Turnuvada ayrıca Kayseri bölgesinde birçok hakem ve antrenör görev alarak Kayseri’yi temsil ediyor.

Muhabir: Ahmet BOLAT