Kayseri’de 4’üncü Geleneksel İmam Hatip Okulları Spor Oyunları finali ve kapanış töreni gerçekleştirildi. 1 aydan fazla süren ve 45 okulun farklı dallarda birincilik için yarıştığı spor oyunları finali Kadir Has Kongre Merkezi Spor salonunda yapıldı.

Geleneksel Imamhatip Spor Oyunları Kaysei

Finalde derece yapan okullar kupalarını aldı.

Burak Yılmaz Geleneksel Imamhatip

Programa, Vali Gökmen Çiçek, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Dünya Etnospor Konfederasyonu ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, ilçe belediye başkanları, Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz ve öğrenciler ile aileleri katıldı.

Kayseri'ye Gelen Bakan Ersoy İlk O Mahalleyi Ziyaret Etti! Kayseri'ye Gelen Bakan Ersoy İlk O Mahalleyi Ziyaret Etti!

Kayseri Imamhatip

‘Bu Olimpiyat Kayseri'mize Çok Yakıştı’
Öğrencilere ödül takdiminde bulunan Vali Çiçek şöyle konuştu, ‘Karşımızda Türkiye'nin parlak geleceği, parlak istikbali duruyor. Sizlere baktıkça geleceğimizden daha ümitli daha umut dolu oluyoruz. Ve bugün düzenlenen bu olimpiyat Kayseri'mize çok yakıştı. Türkiye örnek bir proje oldu. Bundan dolayı emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ayrıca Bilal Erdoğan Bey'e de hakikaten buraya kadar sizin için geldiği için teşekkür ediyorum. Değerli gençler benim Güneysu Kaymakamlığım döneminden itibaren gençlerle ilgili Bilal Bey'le bütün görüşmelerimizde tatil için çağırsak gelmez, gezmek için çağırsak gelmez ama gençler söz konusu olunca imam hatipler söz konusu olunca sizleri kırmadı buraya kadar geldi. Kendilerini teşekkür ediyor olimpiyatlarımızın önümüzdeki sene daha büyük coşkuyla gerçekleştirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.’
Ödül töreni konserin ardından son buldu.

Kaynak: ÖZEL HABER