Bursa'da gençlerle bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atilla Subaşı'nın günü zehir oldu. Subaşı'nın park halindeki makam minibüsü bir anda alev aldı.

349 Yıl Hapis Cezası Olan 175 Şüpheli Yakalandı! 349 Yıl Hapis Cezası Olan 175 Şüpheli Yakalandı!

Gençleri Ziyaret Etti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atilla Subaşı, Merkez Osmangazi ilçesi Santral Garaj Mahallesi'nde meydanda etkinlik yapan gençleri ziyaret etti. Aracından inen Subaşı, gençlerin yanına giderek nevruz kutlamalarına katıldı.

Halaya Katıldı

Kutlamalarda yer alan Subaşı, gençlerin halayına dahil oldu. Gençlerle vakit geçiren Atilla Subaşı bir süre halay çekerek vakit geçirdi.

Makam Aracı Yanmaya Başladı

Gençlerin kutlamalarında yer alan Atilla Subaşı'nın bir süre sonra VİP makam aracı alev alev yanmaya başladı. Alevlere teslim olan aracı görenler yangına müdahale etmeye çalıştı.

Araçta Patlamalar Meydana Geldi

Programa katılan vatandaşlar yangına müdahale etmek istese de araçta zaman zaman patlamalar meydana geldi. Çevredekiler bu olay karşısında canını zor kurtardı. Durum 112 ekiplerine bildirildi.

Faciadan Dönüldü

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen ekiplerin müdahalesi sonrası facia son anda engellendi.

Elektrik Kontağından Çıktığı Belirlendi

Olay yerinde yapılan incelemelerde yangının elektrik kontağından çıktığı belirlendi. Vatandaşların büyük bir facianın eşiğinden döndüğü yangın kameralara saniye saniye yansıdı.

‘Halay Çekeyim Dedim, 5 Dakika Sonra Araç Yandı’

Soğutma çalışmalarının tamamlamasının ardından açıklama Atilla Subaşı olayla ilgili açıklama yaptı.
Subaşı, “Buraya seçim çalışmaları çerçevesinde her belediye başkanı gibi gençlerin etkinliğine geldik. Tam halaya katıldım, biz programdayken aracın alev aldığını fark ettik. 5 dakikada nasıl bu araç yanabilir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA