Yaklaşık 1 yıldır odada tutulan ve son olarak yeğenini çöp ev haline gelen dairede kilitli olarak alıkoymaktan yargılanan teyze Kamuran Pınar Acar'ın aldığı ceza belli oldu.

Yeğeni Cem Muhammet A.'yı çöp ev haline gelen dairede kilitli olarak alıkoymaktan yargılanan Kamuran Pınar Acar, 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Suça sürüklenen çocuk olarak yargılanan sanığın kızı Esra Zeynep A.'ya ise 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi'ndeki apartmanda dairesini Kamuran Pınar Acar'a 1 Temmuz 2020'de kiralayan Aydın S., Acar'ın kirayı ödememesi üzerine avukatı Batuhan Arısoy aracılığıyla mahkemeye başvurdu. Bursa 4'üncü İcra Hukuk Mahkemesi'nde görülen davalara katılmayan Kamuran Pınar Acar'a icra dairesi borcunu ödemesi için tebligat gönderdi.

Acar, borçlarını tebligata rağmen ödemeyince mahkeme evin tahliyesini kararlaştırdı. Kararın ardından eve giden icra ekibi, dairenin kapısını çilingire açtırdığında çöp evle karşılaştı. Dairenin kapı kilidi değiştirilirken, polisler mahkeme kararına uymayıp çilingirle eve gelip giden Kamuran Pınar Acar'ı gözaltına aldı. Acar, polis merkezindeki ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Teyze5 Kopya999

Temizlemeye gelen belediye ekipleri buldu

Çöp evin temizlenmesi için Nilüfer Belediyesi ekiplerine haber verilmesinin ardından eve gelen ekipler, temizlik çalışmasına başladıkları sırada bir odanın kapısının kilitli olduğunu fark etti. Kapıyı kırıp içeri giren görevliler, çöple dolu odada baygın halde yatan çocukla karşılaştı. Çocuğun kilitlendiğinin ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesi üzerine polis ve 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından çocuk Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaklaşık 1 yıldır odada tutulduğu değerlendirilen çocuğun saçları ile tırnaklarının uzadığı, çok zayıfladığı ve vücudunda yaralar olduğu görüldü.

Yeğenini çöp eve kilitleyip ölüme terk eden teyze hapis cezası aldı

Ehliyetsiz Sürücünün Çarptığı Yaya Ağır Yaralandı! Gözaltına Bile Alınmadı! Ehliyetsiz Sürücünün Çarptığı Yaya Ağır Yaralandı! Gözaltına Bile Alınmadı!

Davanın karar duruşmasında, Antalya'da yaşayan anne Yasemin A. ile Cem Muhammet Bursa'ya geldi. Duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, Kamuran Pınar Acar’ın 'ihmali davranışla kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan beraatına, 'eziyet' suçundan 7 yıl, 'cebir, tehdit ve hile kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 8 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Kamuran Pınar Acar’ın kızı Esra Zeynep A.’ya ise 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezası verilmesine hükmedildi.
 

Muhabir: İHA