Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda “YKS'ye Doğru 2024" ismiyle YKS provası yapılacak. YKS’ye hazırlanan öğrenciler için Türkiye geneli deneme sınavı yapılacak. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Materyal web sitesi üzerinden yapılacak olan  TYT deneme sınavı 25 Mayıs, AYT denemesi 26 Mayıs, YDT denemesi ise 27 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.

Öğrencilerin hazırlık süreçlerinde kendi seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermelerini sağlamak amacıyla hazırlanan denemede yer alan sorular, alan uzmanlarınca YKS'nin kapsam bütünlüğüne ve soru çeşitliliğine uygun bir şekilde hazırlandı.

Ösym Yks Deneme Sınavı (1)

Kayseri'de ki O Üniversitenin Büyük Başarısı! 7. Sırada Yer Aldı Kayseri'de ki O Üniversitenin Büyük Başarısı! 7. Sırada Yer Aldı

28 Mayıs’ta Sonuçlar Açıklanacak!
YKS’ye hazırlanan öğrenciler sınav öncesi kendilerini deneme şansı elde edebilecek. Belirlenen tarihlerde 10.00-20.00 saatleri arasında, istedikleri saatlerde sınava girebilecek olan öğrenciler; sonuçlarını, sıralamalarını ve puanlarını 28 Mayıs 2024 tarihinde yine aynı sistem üzerinden saat 10.00 itibarıyla görebilecekler.

İlgili deneme sınavına 25 Mayıs 2024 tarihinden itibaren ogmmateryal.eba.gov.tr adresinden erişim sağlanabilecek.

Kaynak: Özel Haber