İçişleri Bakanlığı’nın en çok arananlar listesinde 3 milyon TL ödül ile aranan PKK’nın sözde sorumlusu Abdülaziz Özer öldürüldü. Suriye’nin kuzeyinde, içinde bulunduğu araca önceden yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu havaya uçuruldu.

Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak! Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak!

Sözcü'den edinilen bilgilere göre, PKK terör örgütünün Irak’ın kuzeyindeki barınma alanlarında ve Kandil Dağı'nda uzun yıllar sorumlu düzeyde faaliyetlerde bulunan Abdülaziz Özer’in Suriye’de öldürüldüğü belirlendi.

Güvenlik kaynaklarının tespitlerine göre Suriye’nin kuzeydoğusunu işgal eden PKK’nın Suriye’deki yapılanması PYD-YPG bünyesinde sözde bölge saha sorumlusu olan Abdülaziz Özer’in Haseki vilayetinin kuzeyinde yer alan El Kâhtaniyê ilçesi kırsalında hareket halindeki içinde bulunduğu zırhlı araca önceden yerleştirilen el yapımı uzaktan kumandalı patlayıcının infilak ettirilmesiyle araçla birlikte parçalanarak şoförüyle birlikte öldürüldüğü belirlendi.

Abdulaziz

Kaynak: HABER MERKEZİ