AK Parti Kayseri Teşkilatı seçim kuruluna ilginç bir talepte bulundu. Şehrin hemen hemen birçok bölgesinde yüzlerce siyasi; görsel, afiş ve brandaları bulunan Ak Parti'nin talebi muhalefet partilerinden tepki topladı. 

AK Parti Kayseri Teşkilatı Çevre ve görüntü kirliliğine neden olan tüm siyasi; görsel, afiş ve brandaların kaldırılması ile ilgili Seçim Kuruluna dilekçe verdi. Ak Parti'nin Cumhuriyet meydanı başta olmak üzere bir çok cadde sokaklarda ve şehrin bir çok bölgesini afişlerle donatırken böyle bir talepte bulunması hem vatandaşlar hemde muhalefet partileri tarafından büyük tepki topladı. 

Muhalefet partileri ise talebe sert tepki gösterirken, "Çevreyi ve görüntü kirliliğine çok önem veriyorlarsa önce kendi afişlerinden başlasınlar. Kendi partilerinden fırsat kalırsa ancak biz afişlerimizi asıyoruz. Ona rağmen biz çevreyi kirletiyor onlar çevreci oluyorsa bunuda hem kamuoyunun hemde vatandaşlarımızın vicdanına bırakıyoruz" dediler.

Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz! Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz!

Kayseri̇ Sokaklari

Ak Parti Teşkilatının Seçim Kuruluna Verdiği Dilekçe

AK Parti Kayseri Teşkilatı tarafından seçim kuruluna verilen dilekçede şu ifadelere yer verildi: “31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde tüm siyasi partiler tarafından yasal olmayan; trafik lambaları, trafik işaret panoları, köprü, üst geçitlerin ayaklarına ve altları, ağaçlar, tramvay güzergâhında bulunan tüm görsel, afiş ve brandaların kaldırılması için gereğini arz ve talep ederiz.”

Muhabir: HABER MERKEZİ