Milyonlarca asgari ücretli çalışanın zam beklentisi hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete ara zam yapılmayacağını duyurması üzerine tepkiler gecikmedi. Asgari ücretlinin yüksek enflasyon ve zamlar karşısında zor durumda kalması göz ardı edilirken tepki çekecek bir haber geldi.

Sözcü’de yer alan habere göre; asgari ücrete zam yapılmamasının ardından bakanların maaşlarına zam yapılacağı bilgisi yer aldı. 

Temmuz ayı için milletvekili ve bakanların maaşlarına yapılacak zamlar dikkat çekiyor. Temmuz ayında milletvekili emeklileri için 19 bin TL zam yapılacak. Hem milletvekili hem de emekli olanlar için ise 49 bin TL zam uygulanacak.

Bakanlar Ne Kadar Alıyor?

Kayseri’de Altın Uçtu! İşte Güncel Fiyatlar Kayseri’de Altın Uçtu! İşte Güncel Fiyatlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın şuanki maaşı 144,362 TL iken Temmuz’da yapılacak yüzde 20.3 zam oranıyla yeni maaşı 173,667 TL olacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in şuanki maaşı ise 241,320 TL(bakan maaşı 144,362 TL + Milletvekili emekli aylığı 96,958 TL) iken Temmuz’da gelecek zam ile birlikte yeni geliri 290,320 TL olacak.

Asgari ücrete zam yapılmamasının ardından bakanların maaşlarına zam yapılmaması tepki çekiyor. 

Kaynak: haber merkezi