Avrupa Birliği-Kayseri İş Forumu 2024 Programı kapsamında kente gelen Dışişleri Bakan Yardımcısı AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi Murat Cahid Cıngı, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Makamında gerçekleşen görüşmede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, misafirlerini Kayseri'de ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Büyükkılıç şunları söyledi: "“Sizleri Kayseri’mizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Kayseri’miz 6 bin yıllık geçmiş, 4 bin yıllık ticari ortamı, yasaları yazan, oluşturan bir yaklaşım içerisinde ticaret ve sanayi şehridir” dedi.

Kayseri’de Kilisede Defineci Tahribi! Kayseri’de Kilisede Defineci Tahribi!

Ziyaret2

Büyükkılıç, Kayseri şehrini Avrupa Birliği kriterlerine uyacak şekilde yönetmeye, o sürece dâhil olma yönünde gayret ettiklerine dikkat çekerek sözlerine şöyle devam etti: "İş adamlarımızla, sanayi kuruluşlarımızla iş birliği halinde şehrimizi Avrupa Birliği kriterlerine uyacak şekilde yönetmeye, o sürece dâhil olma yönünde gayretlerimizi sürdürüyoruz.

 150 civarında ülkeye ihracat yapan, Avrupa ülkeleri ile hem ithalat hem ihracat düşüncesinde ön plana çıkan bir şehir olduğumuzu paylaşmak isterim" şeklinde konuştu.

Kayseri Ekonomisinden Övgüyle Bahsettiler

Kendilerini misafirperverlik gösterdikleri ve kabul ettikleri için teşekkür ederek konuşmasına başlayan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Kayseri’ye defalarca geldiğini dile söyleyerek, Kayseri ekonomisinin çok dinamik, sınai, ticari ve tarımla ilgili faaliyetlerin de ön planda olduğunu öğrendiklerini paylaştı.

Ziyaret3

Kayseri Çok Güzel Bir Dağa Sahip

Ziyarette konuşan Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Isabelle Dumont, Kayseri'nin çok güzel bir dağa sahip olduğunu belirterek, ülkesinde kar ve kayak sporlarının büyük bir önem taşıdığını ve Kayseri'nin bu konuda önemli bir şehir olduğunu vurguladı.

Editör: Ülkü Şimşek