31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Develi'de vatandaşlarla biraraya geldi.
Başkan Büyükkılıç, burada ilçe sakinlerine hitap ederek, “Gururumuz, bayrağına, vatanına, milletine, dinine sevdalı, hayırseverliğini her zaman haykırdığımız Develi’mizin gönül insanları, her birinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. İyi ki varsınız” diye konuştu.

Bu hizmet fırsatını veren sizlere minnettarız

Başkan Büyükkılıç, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle tüm kadınların bu özel gününü de kutladı. Birliğin, beraberliğin sembolü olan bu güzel ilçemizde bizlere bu hizmet fırsatını veren sizlere minnettarız. Önce insan diyoruz, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı içerisinde çalışıyoruz. Ülkemize, şehrimize, Develi’mize, 16 ilçemize hizmet ettiğim için şükrediyorum. Sizleri seviyorum, sizlere minnettarım, sizlerin duası beni buralara getirdi” diye konuştu.
Büyükkılıç, ‘Sizlere layık olacağız, dağ taş demiyoruz, gece gündüz demiyoruz, çalışmaktan başka bir kaygımız yok’ diyerek, her kesimi kucaklayan anlayış ile daha fazlasını yapacaklarını söyledi.

Eserlerin üzerine eserler yapacaklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Organize Sanayi, sanayi bölgesinde ilerleme ve büyüme, Galericiler Sitesi, Taşkın Kanalların Islah Projesi, ikinci merhale tabi ki önemli, bunların hepsi yapıldı, yapılıyor, yapılmaya devam edecek. Terminal, 3 defa ihale yaptık, pandemi, deprem sonrası ihaleye giren olmadı. İlk işim Allah’ın izniyle tekrar onu ihaleye çıkartmak olacak. Yerini satın aldığımızı biliyorsunuz. Bu meydanın düzenlenmesi ile ilgili 3 defa ihaleye çıktım, bunların hepsi yapılacak. Önümüzdeki dönem kentsel dönüşüm, doğalgaz, kilitli parke, varsa asfaltla ilgili hizmetlerimizi yapacak irade yine hükümetimiz, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve ekibi ile Adem Şengül kardeşim olacak.”

Aşk ile işini yapan yorulmaz

Küflü Çikolata Skandalı Sonrası Patiswiss CEO'u İstifa Etti! Küflü Çikolata Skandalı Sonrası Patiswiss CEO'u İstifa Etti!

Büyükkılıç, birlik, beraberlik mesajı vererek, “Allah’ın izniyle tekrar sizlere layık olacak, koşacağız, koşturacağız. Bunun yolu, birlikten, beraberlikten geçer. Sizler birliğin, beraberliğin sembolüsünüz. Herkesi bağrımıza basıyoruz, el ele, gönül gönle diyorum. Durmak yok, koşmaya devam diyoruz. Aşk ile işini yapan yorulmaz” dedi.
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ise Develi ile sadece Kayseri’de değil, İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de övündüklerini ifade etti. Akar, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine işaret ederek, kapı kapı dolaşarak, yerli ve milli duruşu, büyük ve güçlü Türkiye’yi, Cumhur İttifakı’nı anlatmaya devam edeceklerini söyledi.

Develi6

Başkan Mehmet Cabbar, Başkan Büyükkılıç’a da dua ve destek istedi

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da 10 yıl boyunca hizmet etmenin gayretinde bulunduğunu belirtip, Develililerden helallik istedi. Cabbar, Başkan Büyükkılıç’a da dua ve destek isteyerek, “Kayseri’de gururumuz olan, bu şehre ömrünü vakfetmiş, her hizmette eli olan Memduh başkanımıza dualarınızı ve desteklerinizi bekliyorum” derken, AK Parti önceki dönem Milletvekili Sami Dedeoğlu ise Büyükşehir’de Başkan Büyükkılıç’a, Develi’de Şengül’e destek verilmesini istedi.

Develi
Develi Belediye Başkan Adayı Adem Şengül de Kayseri’nin gururu, AK belediyeciliğin şehirdeki öncülerinden diye nitelediği Dr. Memduh Büyükkılıç’a, ‘Develi’ye, kendi öz topraklarınıza hoş geldiniz’ diye seslendi.
AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, Develi Ülkü Ocakları Başkanı Talip Devecioğlu ve AK Parti Develi Gençlik Kolları Başkanı Raşit Kılıçaslan da vatandaşları selamladı.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ