Kayseri'ye Yıldız Yağacak! Dizi Çekimi İçin Gelecekler Kayseri'ye Yıldız Yağacak! Dizi Çekimi İçin Gelecekler

Müze açıldığı günden bu yana bir ayda 10 bin 244 ziyaretçiyi ağırladı. Gençlere Çanakkale ruhunu aşılamak amacıyla hayata geçirilen ve geçtiğimiz ay ihtişamlı bir törenle açılışı yapılan müzeyi bir ayda 10 bin 244 kişi ziyaret etti. Müzede tamamı gerçek 6 bin 400 obje bulunuyor.

Müze toplam 5 bölümden oluşuyor. Ziyaretçileri adeta Çanakkale Savaşı'nın içine çeken bina içerisinde 2 kütüphane, 2 sergi salonu ve 1 seminer salonu bulunuyor. Çanakkale Savaşı başta olmak üzere Milli Mücadele ve Cumhuriyetin ilk yıllarına dair özel eserler yer alıyor.

Müze2

Müze pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü 10.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Konuyla alakası değerlendirmede bulunan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, gösterilen yoğun ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek "Gençlerimizde Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla kurduğumuz müze, başta gençlerimiz olmak üzere hemşehrilerimizin akınına uğradı. Bu bizi gerçekten çok mutlu etti ve doğru bir iş yaptığımızı da ortaya koymuş oldu" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ülkü Şimşek