Kış turizminin önemli merkezlerinden olan Erciyes Kayak Merkezi'nde, sezon tüm hızıyla devam ediyor. Bu hafta sonu da Erciyes’te pistler, yerli ve yabancı turistlerle doldu. Binlerce kayak severin karın tadını çıkardığı Erciyes’te, teleferik sırasında uzun kuyruklar oluştu.

Erciyes1

İşletmeciler Yoğunluktan Memnun
Yaşanan turist yoğunluğundan, Erciyes Kayak Merkezi’nde ki işletmecilerde oldukça memnun. Turistlerin ilgisinden oldukça memnun olduklarını söyleyen Kayak Eğitmeni ve İşletmecisi Veysel Değirmenci, "Gerek yabancılardan, gerek Kapadokya'dan gerekse diğer illerden olsun Erciyes’e çok rağbet var. Erciyes'te turizm çok gelişti. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş.'nin büyük gayretleriyle, turizme çok güzel hizmet veriliyor. İlgiden memnunuz, bu keyfi kimsenin bırakmamasını istiyoruz" dedi.
Erciyes

Bakan Özhaseki Açıkladı: O Bölgedeki Konutlar Tedbir Amaçlı Boşaltıldı Bakan Özhaseki Açıkladı: O Bölgedeki Konutlar Tedbir Amaçlı Boşaltıldı

Çok Güzel Bir Ortam
İstanbul'dan gelen kayak sever Merve Kazak ise, "Gerçekten çok güzel bir ortam var. Herkese öneriyoruz. İstanbul gibi stresli bir ortamda çalışanlar için burası efsane bir fırsat" diye konuştu.

Kaynak: İHA