Törende konuşma yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayarak sözlerine şöyle devam etti: "Ne güzel bir camia, insanlara dokunan… İnsan odaklı çalışma yapan. Sizler iyi ki varsınız” dedi.

Büyükkılıç, Cenap Şahabettin’in “Yerinde sayanlar yürüyenlerden daha çok ses çıkarır” sözüne vurgu yaparak, “Biz inşallah yerinde sayanlardan olmayacağız, gürültü çıkarmayacağız ve üreten olmaya devam edeceğiz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesiyle, hep birlikte özveri üzerine düzenimizi kurmuş bir anlayışın sahipleriyiz. Biz kendimizi unuturuz.

Önümüze getirilen hastamızla ilgili fedakârlık yaparız. Bu açıdan toplum nazarında da hep öndesiniz, öncüsünüz, değerlisiniz. Toplumda zihniyeti bozuk olan hekimlere karşı olan yanlışları ön plana çıkararak ne mesleğinizi ne de insanlara olan hizmetinizi gölgelememeniz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bizim mesleğimiz ve kişiliğimiz gölgelenecek bir meslek değil” diye konuştu.

Tıp3

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu, hekimliğin dünyann her yerinde saygın bir meslek olmasının tesadüf olmadığını belirterek şunları söyledi: "Bağımsızlığını koruyamayan ülkelerde sivillerin acıları geleceğin karanlığına karışmakta, kötülük sıradanlaşmakta ve insan onuru yaralanmakta.

 Hekimliğin dünyanın her yerinde saygın bir meslek olması asla tesadüf değil. Çünkü her insan kendini merak eder ama çok az insan bedel ödeyerek kendi mükemmelliğini bu kadar derinden keşfeder. Gururla söylüyorum. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi hem dünyada hem de Türkiye’de müstesna bir yere sahiptir. Milli sağlık hamlesi adına aşıyı bulmuş hekimlerimiz ve bir afet anında emeğini esirgemeyen kahraman doktorlarımız var.

Tıp Bayramı2

Bu nedenle bilimde ve insanlıkta Fakültemizi yukarıya taşıyan tüm akademisyenlerimize ve idari personellerimize şükranlarımı sunuyorum. Biz hocası, öğrencisi ve idari personeliyle büyük bir aileyiz. Bu ailenin yapmış olduğu çok güzel işler olduğu gibi, önünde daha yapacağı daha pek çok güzel iş var. Başarı ve kalitenin sırrı varış noktasında değil, birlikte yapılan yolculuktadır" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 2023 yılında kaliteli akademik çalışmalar yapan hekimlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Program yeni akademik kadrolara atanan öğretim üyeleri için düzenlenen cübbe giyim töreni ile devam etti.

Tören, mini konserin ardından sona erdi.

Kayseri Büyükşehir, TBB Dergisi’nde Geniş Yer Buldu Kayseri Büyükşehir, TBB Dergisi’nde Geniş Yer Buldu

Editör: Ülkü Şimşek