Kafe, restoran ve lokantalardaki yapılan fahiş fiyatlar sonrası vatandaşlar isyan etmeye başladı. Birçok ünlü isim de vatandaşın bu isyanına ortak oldu. Fahiş fiyatlar için yapılan boykot hareket çağrısına ünlüler de katıldı. 

Fiyatların büyük, satılan porsiyonların ise küçük olmasına isyan eden vatandaşlar çareyi bu durumu boykot etmekte buldu. 20-21 Nisan'da vatandaşlar restoran, kafe gibi mekanlara gitmeme kararı aldı.

Ünlü Yazardan Kan Donduran Filistin Sözleri: Yavrusunu Koruyamayan Yaşamı Hak Etmiyor! Ünlü Yazardan Kan Donduran Filistin Sözleri: Yavrusunu Koruyamayan Yaşamı Hak Etmiyor!

Artık çayın bile cepleri yaktığı Türkiye şartlarında ekonomik krizi eleştirenlerden biri de Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Başkanı Ramazan Bingöl oldu. Aldığı çaya 100 TL verdiğini söyleyen Bingöl yaptığı paylaşımla bunu eleştirdi. 

Sosyal medyadan başlatılan boykot hareketiyle birlikte çığ gibi büyüyen isyan ünlü camiasına da taştı.  

Ocak ayında da boykot çağrısı yapan ekonomist İris Cibre çarşamba günü çağrısını yineledi: "Çoğunluk kararı ile 20-21 Nisan Cumartesi Pazar Cafe ve Restaurantlara gitmiyoruz. Fırsatçılığa son vermek için herkesi katılmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.  

Televizyon programcısı Armağan Çağlayan da bu boykota katılarak çağrı yapanlar arasında yer aldı. 

Çağlayan, “Katılımın nasıl olacağı bende merak konusu?” ifadelerini kullandı. 

Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer de konuya ilişkin yaptığı çağrıda “Bu cumartesi ve pazar cafe ve restaurantlara gitmiyoruz!” dedi.

Yönetmen, senarist ve yazar Gani Müjde ise “20-21 Nisan tarihlerinde restoranlara gitmeyerek #fahişyemeğeboykot kampanyası başlatanlara helal olsun. Sırada evler var. Bi fahiş yemeğe boykot kampanyasını da evlerdeki yer sofraları için yapmak lazım” ifadelerini kullandı.

Müzisyen Melis Danişmend de “Sonuna kadar destekliyorum!” yorumunu yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi