Emeklilerin faydalanabileceği avantajlardan biri de şehirler arası otobüslerde uygulanması kararı verilen yüzde 20 indirimdi. Fakat süreç bu şekilde yürümedi ve Resmi Gazete’de yayınlanan bu maddeye uyulmadığı görüldü. Bazı firmaların indirim isteyen emekli vatandaşları geri çevirdiği ortaya çıktı.

Emekliler Hayal Kırıklığına Uğradı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emekliler yılı ilan ettiği 2024’de birçok kararlar uygulamaya konuldu. Emeklilere tanınan birçok avantajlardan biri de şehirlerarası yolculuklarda emeklilere için ortaya koyulan yüzde 20 oranındaki indirimdi. 31 Mayıs’ta yürürlüğe giren bu karar çerçevesinde şehirlerarası otobüs indiriminin yanı sıra  ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerde emeklilere yıl sonuna kadar yüzde 15 indirim uygulanması kararı verilmişti. Ancak emekliye yapılacak şehirlerarası otobüs indirimde istenilen olmadı. Emekliler yine hayal kırıklığı yaşadı. 

Bazı Firmalar İndirimi Reddediyor

Konut Satışında Dikkat Çeken Rakamlar! Kayseri Kaçıncı Sırada Yer Aldı? Konut Satışında Dikkat Çeken Rakamlar! Kayseri Kaçıncı Sırada Yer Aldı?

ATV Haber'de yer alan bir habere göre firmalar bu indirimden kaçmaya çalışıyor. İndirim yapmak istemeyen firmayı arayan muhabir birçok bahaneyle karşı karşıya kaldı. Memleketine yolculuk yapmak isteyen bir emekli indirim beklentisiyle bilet almak istedi fakat görevlinin tepkisiyle karşılaştı. İndirimli bilet satılmamasına karşın emekli bu hakkından yararlanamadı. 

Otobüs Fiyatlarına Gelen Zamlar Vatandaşın Yolunu Kesiyor

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla otobüs biletlerine zam gelmeye başladı. Memleketinin yolunu tutacak olan vatandaşlar indirimden yararlanmak bir yana dursun zamlarla karşılaşıyor. Bilet fiyatlarına gelen zamlarla birlikte vatandaşların yolculuk yapmasının önü kesiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi