Ünlü manken Deniz Akkaya, yaptığı yardım çağrıları ve hayırseverliği ile tanınan ünlü sanatçı Haluk Levent hakkında sosyal medyadan "Depremzedelerin parasını çalıyor ve nitelikli dolandırıcı" şeklinde paylaşımlar yaptı. Eski mankene yaptığı bu paylaşımlar çerçevesinde soruşturma açılmıştı. Deniz Akkaya'ya yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı.

Deniz Akkaya

3,5 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi

AHBAP Derneği'nin kurucusu olan ve birçok alanda yardım çalışmaları düzenleyen Haluk Levent, sosyal medya üzerinden yaptığı yardım çağrıları ve depremzedelerle olan dayanışması dolayısıyla birçok hayranından takdir topladı. Ünlü isim, hayırsever kimliği ile gündeme gelirken ünlü manken Deniz Akkaya'nın hakkındaki söylemleri ile birlikte başka olaylar içerisinde de anılmaya başladı. Haluk Levent hakkında sosyal medya üzerinden 'hırsız', 'nitelikli dolandırıcı', 'depremzedelerin parasını çalıyor' şeklinde paylaşımlar yapan eski manken Deniz Akkaya'ya yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede eski mankenin hapis cezası istendi. Akkaya'nın 3,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Haluk Levent'e Yönelik Mesnetsiz İddialarda Bulundu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame çerçevesinde müşteki Haluk Levent'in Savcılığa şikâyet dilekçesi sunduğu, dilekçede şüpheli Deniz Akkaya'nın sosyal medya hesabından Levent'e yönelik mesnetsiz iddialarda bulunduğu, bu iddiaları lanse ederken düşünce ve ifade özgürlüğü sınırlarını aşarak suç teşkil eden eylemlerde bulunduğu, insanlarda güvensizlik ve telaş ortamı meydana getirdiği, yardım faaliyetlerinin sekteye uğramasına neden olduğu, Levent'e 'dolandırıcı' diyerek hakaret ve iftiralarda bulunduğu ve dilekçede yer alan ifadelerin üzerine soruşturma işlemlerine başlandığı anlatıldı. Deniz Akkaya'nın yaptığı paylaşımların Levent hakkında küçük düşürücü ve yanlış tanıtacak nitelikte ifadeler kullanıldığı yönünde karara varıldı.

Deniz Akkaya Başkalarının Söylemleriyle Hareket Etti

Akkaya'nın sosyal medyada yer alan iddialar ile kendisine ulaşan kişilerin söylemleri üzerine bu paylaşımları yaptığını belirttiği aktarılırken şüpheli Akkaya'nın farklı zamanlarda Levent hakkında doğruluğu ispatlanmamış paylaşımlarda bulundu belirtildi. Deniz Akkaya'nın paylaşımlarının Levent'i küçük düşürecek ve kendisini yanlış tanıtacak nitelikte olduğu iddianamede yer aldı.

Deniz Akkayaaa

Yardımların Uygun Şekilde Kullanılmadığını Belirtti

Şüpheli Akkaya ifadesinin de yer aldığı iddianamede, 6 Şubat depremleri dolayısıyla yaptığı bağışların yerine ulaşmadığını belirtti.  Deniz Akkaya’nın felaketin ardından AHBAP derneğine milyarlarca lira bağış yapıldığını fakat yardımların uygun şekilde kullanılıp kullanılmadığının bilinmediği üzerine sosyal medya paylaşımlarında bunu belirterek ortaya bir takım iddialar attığı ortaya çıktı. Ayrıca Haluk Levent'in geçmişte hakkında 'dolandırıcılık' ve 'sahtecilik' iddialarından ötürü birçok dava açıldığını söylediği belirtildi.

Deniz Akkaya Yargılanacak

Hazırlanan iddianamede şüpheli Deniz Akkaya'nın zincirleme şekilde 'sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret' suçundan 4 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Şüpheli Akkaya'nın yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

Uraz Kaygılaroğlu'nun Rezalet Pozlarına Tepki Yağdı! Uraz Kaygılaroğlu'nun Rezalet Pozlarına Tepki Yağdı!

Kaynak: İHA