Türkiye’de orman yangınlarıyla mücadele sürerken iki şehirde çıkan yangınlar güçlükle kontrol altına alındı. 

Elazığ’da iki ayrı ilçede yangın

AFAD’da Soylu Depremi! 12 Şehirde Flaş Değişiklik AFAD’da Soylu Depremi! 12 Şehirde Flaş Değişiklik

Elazığ'ın Maden ilçesine bağlı Gezin ile Tepecik köyü sınırlarında bulunan Gozerik mevkisinde yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre yangın, henüz bilinemeyen bir nedenle saat 11.00 sıralarında çıktı. Rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangın Tepecik köyüne kadar ilerledi. 
Yangın, ekiplerin yaklaşık 7 saatlik müdahalesi ile kontrol altına alınırken, yüzlerce dönümlük alan kül oldu.

Orman Yangını15 Kopya

Ekiplerin soğutma çalışmaları sürüyor

Elazığ’ın bir başka ilçesi olan Baskil ilçesinde de otluk alanda yangın çıktı. Baskil ilçesi Çiğdemlik köyünde bulunan otluk alanda trafo hatlarındaki kıvılcım nedeni ile yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle alevler bir anda büyüdü. Vatandaşlar yangını kendi imkanları ile söndüremeyince durumu 112'ye bildirdi. Olay yerine gelen belediye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin müdahelesi ile güçlükle söndürülen yangında onlarca ağaç ve yüzlerce dönüm alan kül oldu.
Yangın kontrol altına alınırken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Balıkesir’de de korkutan yangın!

Balıkesir'in Susurluk ilçesi Çaylak mevkiindeki ormanlık alanda akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Çataldağ eteklerinde çıkan yangına ilk olarak havadan müdahale edilirken, 10 arazöz ve 50 personel yangını söndürme çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: İHA