İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında X sosyal medya hesabından skandal sözlere imza attı. Türkçe yayınladığı mesajda Kudüs meselesi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Hayal Kurmaya Devam Et’ sözleri büyük tepki topladı.

İsrailli bakan Katz’ın çok konuşulacak sözleri şu şekilde; “Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu'nu yeniden kurmayı hayal ediyor. Müslüman Kardeşler'in adamı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'i çökertmeyi, Kudüs'ü fethetmeyi ve Müslüman dünyasına liderlik etmeyi hayal ediyor. Erdoğan, sen Diriliş dizisi ve Kuruluş dizilerini izlemeye devam et ve hayal kurmaya devam et. 

İsrail haçlı seferi yapan bir imparatorluk değildir ve İsrail'in başkenti Kudüsdür.  Konstantinopolis değildir. Kudüs sonsuza kadar Yahudi halkının başkenti olarak kalacaktır. Gerçekle yüzleşin ve Türkiye'yi karanlık yerlere sürüklemeyi bırakın. Atatürk'ün mirasını ve Türk halkını utandırıyorsunuz“
Ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında şu sözleri sarfetmişti, “ Ey Netanyahu, duam şu; Ya Rab, Kahhar ismi şerifinle tecelli ederek başta Netanyahu olmak üzere bu Siyonistleri kahru perişan eyle” 

Tepkiler Gecikmedi!
Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın İsrail’in mesajına yönelik yayınladığı mesajlarında ardından şimdi de Ticaret Bakanı Ömer Bolat da sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.
Yayınladığı mesajda, “İsrail Dışişleri Bakanı‘nın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan basiretsiz açıklamalarını şiddetle kınıyorum.
Masumları hedef alarak, en birincil savaş kuralına dahi uymaktan aciz İsrail’in ürettiği ve üreteceği söylemler tümüyle geçersizdir. Bilinmelidir ki tarih hiçbir zaman çocuk ve masum katillerini aklamamıştır. 
Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğindeki hükümetimiz bugüne kadar nasıl zulmün ve zalimin karşısında olduysa, bundan sonra da haktan ve mazlumdan taraf olmaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

TOKİ'den Ev Alamayanlara Fırsat! Kayseri'de 384 Konut Yapılacak TOKİ'den Ev Alamayanlara Fırsat! Kayseri'de 384 Konut Yapılacak

Yok Hükmündedir!
Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz ise bu söylemler yok hükmündedir diyerek, “İsrail Dışişleri Bakanının Sn Cumhurbaşkanımıza yönelik arsız ve edepsiz söylemi yok hükmündedir. Netanyahu yönetimi bu tavrıyla soykırım yapmaktan sanık sandalyesinde oturduğu gerçeğini örtemeyecektir.

Uluslararası kurumlar işlevsiz, kimi yönetimler kayıtsız kalsa da, işlenen insanlık suçları mahkemelerde olduğu gibi insanlık vicdanında ve tarih önünde de yargılanmaktadır. Hakikat zalimlerin korkulu rüyasıdır.

Sn Cumhurbaşkanımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hakikati en güçlü şekilde zalimlerin yüzüne haykırmaya, doğruları savunmaya ve mazlumların sesi olmaya devam edecektir” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: haber merkezi