Kayseri’yi ayağa kaldıran taciz olayı sonrasında tepkiler çığ gibi büyüdü. Kayseri savaş alanına dönerken milletvekillerinden de açıklamalar peş peşe geldi. Kayseri sınırlarına taşan olayda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ardından bir tepki de İstanbul milletvekili ve Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt’tan geldi. 

Kayseri’de dün Suriye uyruklu bir şahısın 5 yaşındaki kız çocuğunu istismar ettiğinin ortaya çıkması üzerine halk sokaklara döküldü. Yaşanan olayda şahsı linç etmek üzere toplanan kalabalık grup etrafı yakıp yıktı. Kayseri sokakları savaş alanına dönerken Kayserili birçok milletvekilinden olay sonrası sert tepki geldi. Kayseri sınırına taşan bu olay sonrasında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ardından bir sert tepki de İstanbul milletvekili ve Demokrat Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt’tan geldi. 

‘Sığınmacı Sapık Tecavüzcüyü Çiçekle mi Karşılayacaklar?’

Enginyurt sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

Ümit Özdağ’dan Şok İddia: Kayseri’de Suriyeli Bir Sabıkalı, Türk Gencini Bıçaklıyor… Ümit Özdağ’dan Şok İddia: Kayseri’de Suriyeli Bir Sabıkalı, Türk Gencini Bıçaklıyor…

“Kayseri’de Suriyeli sığınmacının küçük bir çocuğa tecavüz etmesinden sonra halk tepki gösteriyor! Polis, tepki gösteren vatandaşlara TOMA ile su sıkıyormuş. Sığınmacı sapık tecavüzcüyü çiçekle mi karşılayacaklar?”

‘Tecavüzcü Şerefsizlere Umut Verenlere Yazıklar Olsun’

Enginyurt başka bir paylaşımında Kayseri’ye destek vererek herkesten bu konuda tepki beklediğini belirtti.

“Suriyeli bir Şerefsiz! Kayseri'de 6 yaşındaki bir çocuğa tecavüz etmiş. Kayseri ayakta, bizim tepkimiz de onlarla olmalı. Hep birlikte haykıralım, destek olalım. Haydi dostlar susmayalım. Kayseri halkına destek olmak için, haydi hep birlikte paylaşalım. Tecavüzcü şerefsizlere umut verenlere yazıklar olsun”

Kaynak: Özel Haber