Depremzedeye ait olduğu düşünülen kanlı çocuk kıyafetinin sahibi aranıyor. Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde hayatını kaybettiği düşünülen kanlı çocuk elbisesi bulundu.


2023 yılı  6 Şubat tarihinde meydana gelen 2 büyük deprem sonrası bölgeden çok sayıda depremzede Sivas’a geldi. Şarkışla ilçesinde bulunan Türk Kızılay’ı Şubesinde konakladığı düşünülen bir depremzede aile, geride eşyalarını bıraktı.

Kayserililer Bayramda Bu Bölgeye Akın Etti! Kayserililer Bayramda Bu Bölgeye Akın Etti!

Depremzede Aile Kanlı Elbise (5)

Depremzede Ailenin Eşyaları bulundu

Geçtiğimiz yıl aralık ayında göreve gelen Türk Kızılay’ı Şarkışla Şube Başkanı Ahmet Turan Yılmaz, Kızılay binasında yapılan temizlik sırasında bir kutu buldu. Depremzede ailelerden geriye kaldığı düşünülen kutu içerisinde kanlı bir çocuk kıyafeti ve cüzdan bulan Yılmaz, kutuyu ve içerisindekileri muhafaza altına aldı.

Depremzede Aile Kanlı Elbise (6)

Geriye Boş Cüzdan ve Kıyafetleri Kaldı
Kutunun ve kıyafetin sahibini arayan Türk Kızılay’ı Şarkışla Şube Başkanı Ahmet Turan Yılmaz, “Odaların temizliğini yaparken boş bir kutunun içerisinde kanlı vaziyette çocuk giysisi gördük. Deprem sonrası burada misafir edilen depremzedelerin olabileceğini düşündük. Gördükçe duygulanıyoruz, eğer sahibi görürse emanetini ona ulaştırmayı istiyoruz. İçi boş bir de cüzdan vardı. Kutunun üzerine ayna ve tarak konulmuş. Bir anne çocuğuna bunu yaparak sevindirmiş, onu görünce duygulandık” diye konuştu.

Kaynak: iha