Kayseri Deniz Postası - Kayseri
26
Sal, Eyl
44 Yeni Haber

Güncel

Grid List

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde makinalı tüfekle bir kıraathaneye saldırı düzenlendi. Saldırıda olaya müdahaleye giden polis memuru ile bir vatandaş yaralandı.

Kerem Kınık, Türk Kızılay Genel Başkanlığından istifa etti. Kızılay Yönetim Kurulu bugün olağanüstü toplanarak oy birliği ile genel kurula gitme kararı aldı.

 

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde koordinatör vali olarak görev yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Adıyaman'a görevlendirildi.

 Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kayseri Şubesi üyeleri, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Kahramanmaraş depremlerinin simgesi haline gelen Ebrar Sitesi sakinleri ve yakınları, site alanına yapılması planlanan müzeye karşı çıktıklarını söyledi. Site sakinleri ve yakınını kaybeden vatandaşlar, ilk önce sorumluların cezalandırılmasını istiyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından hizmete giren ve sürücüler için büyük kolaylık sağlayan Park Et-Vale uygulaması, araç sürücüleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, sosyal medya hesabından Süleyman Soylu paylaşımı yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Kayseri OSB’nin yeni genişleme alanlarına kavuşmak için talep ettiği arazide inceleme yaptı.

Merkez Bankası yılın 9. faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada politika faizlerinin 500 baz puan artırıldığı belirtildi.

Kayseri’de jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, kaçak kazı yaparak çıkardığı tarihi eserleri satmaya hazırlanan şahıs yakalandı.

Kayseri’de polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda; 1 kilo 328 gram uyuşturucu madde ele geçirilirken, 2 şahıs gözaltına alındı.

Pendik'te gecekonduların yoğunlukta bulunduğu bir sokakta halıya sarılı erkek cesedi bulundu. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

OSBÜK İç Anadolu Bölge Toplantısında konuşan KAYSO Başkanı Büyüksimitci, OSB’lerin sorunlarını dile getirerek, Türkiye’nin yeni bir üretim havzasına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Karpuzsekisi Mahallesi’nde 18 milyon 944 bin TL maliyet ile GES tesisi kuruluyor.

Merkez Bankası, faizi 500 baz puan artırarak yüzde 25 seviyesinden yüzde 30 seviyesine yükseltti.

Kayseri’de jandarma ekipleri tarafından ‘Trafik Dedektifleri Projesi’ çerçevesinde ilk ve orta öğretim düzeyindeki 341 öğrenciye trafik eğitimi verildi.

 Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel Tamahkar Irmak, TÜBİTAK 3501 çerçevesinde desteklenmeye hak kazanan 'Yara Takibi İçin Bakteriyel Selüloz Nanofiber Yara Örtülerinin Geliştirilmesi' projesi ile sağlık teknolojleri alanında önemli bir çalışmaya imza attı.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ve Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ iş birliğiyle Ahlat’ın Alakır Köyü Ortaokulunda bilgisayar laboratuvarı kuruldu.