Kayseri Deniz Postası TV sokağa çıkarak halkın nabzını yokladı. Kayseri halkı Türkiye’de Gazze için yapılan boykotlar hakkında konuştu.

Şok İddia! 'Özhaseki Uçakla Ankara'dan Evine Kayseri'ye Gidiyor' Şok İddia! 'Özhaseki Uçakla Ankara'dan Evine Kayseri'ye Gidiyor'

‘Devletlerin Tamamı da Duyarsız Kalıyor’

Kendisine soru yöneltilen bir vatandaş Boykotların işe yaramadığını belirterek, “Boykotları Şimdiye kadar o kadar memlekette yaptılar ne yapabildiler? Halk bir şey yapamadı.  Devletlerin tamamı da duyarsız kalıyor. Demek ki işe yaramıyor” ifadelerini kullandı.

‘Ne Yaptınız Şimdiye Kadar?’

Başka bir vatandaş ise soruya, “İse yarayıp yaramadığını sizlerle biliyorsunuz biz de biliyoruz. Yaramıyor aslında. Yarasaydı onların da yaralarına bir merhem olurdu şimdiye kadar yaptıkları. Bunlar boş kovan taşlıyorlar anca. Lafları,  sözleri hep boşa. Efendim şöyle yapacağız, böyle yapacağız, şuraya götüreceğiz, şuraya getireceğiz. Ne yaptınız şimdiye kadar ya? Dünya kadar Müslüman ülke var şaka değil bu 1, 5, 10 değil ne yaptılar bunlar şimdiye kadar? Ha biz hırsımızdan sinirleniyoruz ama ne yaptılar şimdiye kadar? Adamları kestiler, vurdular, kırdılar, bitirdiler. Görmüyor mu bunların gözü kör mü? ” diyerek yanıt verdi.

‘Bir Deli Çıksa da Bir Kuyuya Taş Atsaydı’

Vatandaş sözlerinin devamında ise, “Cumhurbaşkanımız bağırıyor sabahtan akşama kadar bunu yapacağız şunu yapacağız diye ne yaptınız şimdiye kadar? Gücünüz yetmezse konuşulmayacak o zaman. Bugün o Müslüman ülkelerden biri çıkıp bir tane bomba gönderseydi oraya Vallahi de Billahi de biterdi. İsrail diye bir şey kalmazdı orada. Ama yapamadılar bunu. Bu zamana kadar bekledik bekledik bir deli çıkar mı diye ama çıkmadı. Bir deli çıksa da bir kuyuya taş atsaydı hepsini bitirirdi onların. Ama ne yapalım onların da kaderi böyleymiş.  Ancak burada maddi veya manevi yardımlarımızı gönderebiliyoruz başka da bir şey elimizden gelmiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber