Kayseri’de İl Tarım Müdürlüğü ekipleri sahaya inerek incelemelerde bulundu. Havaların ısınmasıyla oluşabilecek yangın tehlikesini önlemek amacıyla kırsal kesimde yaşayan vatandaşlara uyarılar yapıldı. 

Dikkat Çekecek Uyarı Bazı İhmallerin Telafisi Yoktur! (2)

İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, özellikle çiftçilere anız yapmamaları için uyarılarda bulundu. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çiftçilere; “Bazı ihmallerin telafisi yoktur. Anız yakmak; Toprak verimini düşürür, Orman yangınlarına neden olur, Doğal hayatı yok eder. Anız yakarak geleceğimizin yanmasına sebep olmayın” ifadelerini kullanarak uyarılarda bulundu. 

Dikkat Çekecek Uyarı Bazı İhmallerin Telafisi Yoktur! (4)

Kayseri'nin O Mahallesine 28 Milyonluk Yatırım! Kayseri'nin O Mahallesine 28 Milyonluk Yatırım!

Öte yandan Kayseri’de başlayan hububat hasatları ile birlikte geçtiğimiz günlerde sahaya inerek incelemelerde bulunan İl Tarım heyeti bu kontrollerine bugün de devam etti. Kayseri genelinde, hububat hasadı yapılan alanlarda biçerdöver kontolleri gerçekleştirildi. Çiftçilere ve operatörlere, dane kaybı olmaması için gerekli hususlarda bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca heyet, çiftçilere yangın tehlikesi için anız yangınları ve anız yangınlarının doğurabileceği zararlar konularında uyarılarda bulunuldu.

Dikkat Çekecek Uyarı Bazı İhmallerin Telafisi Yoktur! (3)

Kaynak: Özel Haber