Yahyalı’da merakla beklenen rafting alanı, geçtiğimiz gün Kayseri protokolünün katılımıyla gerçekleşen törenle açıldı. 8 kilometreden oluşan parkura sahip Zamantı Irmağı Rafting Alanı resmi olarak tescillendi. Böylelikle turizme açılmış oldu. Ziyaretçilerini bekleyen rafting parkuru, heyacan dolu bir macera sunuyor. 

İlber Ortaylı'dan Kayserilileri Kızdıracak Açıklama! İlber Ortaylı'dan Kayserilileri Kızdıracak Açıklama!

Kayseri yahyalı Zamantı Irmağı Rafting alanı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yahyalı’da açılan rafting parkuru için ilginç bir yorumda bulunarak; “Kapuzbaşı Şelaleleri zaten dillere destan fakat Zamantı ‘gel benim üzerimde rafting yap’ dercesine gidiyor, bizim de içimiz gidiyor” ifadelerini kullandı.

İlçede Kapuzbaşı Şelaleleri, Derebağ Şelalesi, Zamantı Irmağı gibi tabiat harikaları sahipken, rafting parkuru ile turistler için cazibe merkezi haline geldi. Sporseverlerin de ilgi odağı olan parkur için şimdiden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’ten müjdeli haber geldi. Vali Çiçek, “Burası artık resmi olarak 8 kilometrelik alan Zamantı Irmağı Rafting Alanı olarak tescillendi. Artık burada Türkiye şampiyonası, Avrupa şampiyonası yapılacak hale geldi” diyerek ilerde turnuvalar planlanacağı müjdesini verdi. 

Kaynak: Özel Haber