Kayseri’de Uzman Çavuşun Öldürüldüğü Davada Yeni Gelişme! Kayseri’de Uzman Çavuşun Öldürüldüğü Davada Yeni Gelişme!

Kayseri’de yaşanan toplumsal olaylarda sosyal medya platformlarından paylaşımlarda bulunarak provoke etmeye çalışan hesapların terör bağlantılı olduğu öğrenildi.

Kayseri’de 30 Haziran tarihinde yabancı uyruklu bir şahsın küçük bir çocuğu taciz ettiği iddialarının üzerine birçok medya ve sosyal medya platformlarında provoke amaçlı paylaşımlar yapıldığı tespit edildi. Güvenlik güçleri olaya ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında birçok sosyal medya kullanıcısı gözaltına alındı.

Güvenlik kaynakları, Kayseri’de Suriyeli bir kişinin Suriyeli bir çocuğu taciz ettiği iddiasıyla çıkan olayları provoke eden sosyal medya hesaplarında terör örgütü bağlantısı tespit edildiğini açıkladı.

FETÖ/PDY destekçisi olduğunu aktaran güvenlik kaynakları, bunların yanı sıra Amerika ve Almanya bağlantılı şahısların da bulunduğu ortaya çıktığını belirterek, şunlar kaydedildi:

‘Kayseri’den sonra Hatay, Gaziantep, Konya, Bursa ve İstanbul başta olmak üzere 22 ilde devam eden, Suriye’nin kuzeyinde Türk güçlerinin kontrolü altındaki bölgelerde halkın gerilmesine katkı sağlayan Türkiye düşmanı unsurlar bir bir tespit edilmiştir. Sosyal medya üzerinden huzuru bozmaya yönelik hareket eden bu unsurların terör örgütleri ile bağlantıları tespit edilmiştir. Bu kapsamda değerlendirildiğine, sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan hesapların bağımsız olarak hareket etmedikleri, provokatif eylemlerin artmasını sağlayan bu hesapların bağlı oldukları örgütlerce maşa olarak kullanıldığı, terör örgütlerinin de Türkiye karşıtı hareketlerde başka dış odaklar tarafından yönetildiği değerlendirilmiştir. Terör örgütleri ve hasım odaklarca, en küçük olayın sosyal medya aracılığı ile halkı provoke ederek iç huzuru kaçırmaya yönelik kullanıldığı tespit edilmiştir. İnsanlar arasında kin ve nefret duyguları oluşturarak, ülkede kargaşa ortamı oluşturmak hedefi doğrultusunda terör örgütlerinin aparat olarak kullanıldığı müşahede edilmiştir’

Kaynak: İHA