Olay, 7 Mayıs saat 10.00 sıralarında İstanbul Eyüpsultan’da bulunan özel bir lisede meydana geldi. İddiaya göre Irak uyruklu lise öğrencisi Y.K. (17), geçtiğimiz aylarda işlediği disiplin suçlarından dolayı okuldan atıldı.

Olayın ardından 5 ay sonra okulu basan Y.K, yanında getirdiği silahla, Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a 3 el ateş ederek, olay yerinden kaçtı. Silah seslerini duyan öğrencilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı okul müdürünü ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırdı. Okul Müdürü İbrahim Oktugan, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olay yerinden kaçan Y.K. ise polis ekiplerinin çalışması sonucu, yakalanarak gözaltına alındı.

Eğitimsennnnnnnnn

Kartal Kavşağı Projesi Kaç Ay Sürecek? Başkan Açıkladı... Kartal Kavşağı Projesi Kaç Ay Sürecek? Başkan Açıkladı...

Tepki Sesleri Yükseldi

İstanbul’da Okul Müdürü İbrahim Oktugan’ın yabancı uyruklu öğrenci tarafından öldürülmesinin ardından vatandaşlardan ve eğitimcilerden tepkiler çığ gibi büyüyor. Yaşanan olaya tepki göstermek ve eğitimciye şiddetin durdurulmasını isteyen öğretmenler, 9 Mayıs Perşembe günü saat 11.30’da 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması düzenleyecek. Ayrıca 10-17 Mayıs tarihleri arasında ise şiddete karşı caydırıcı yasal düzenleme için imza kampanyası düzenlenecek.

Egitim Sen1111

Kayseri’de Öğretmenler Derse Girmeyecek

Eğitimde yaşanan şiddete ve 7 Mayıs’ta yaşanan cinayetin ardından Kayseri’de ki öğretmenler tepkilerini göstermek için yarın derse girmeme kararı aldı. MEMUR-SEN, EĞİTİM-BİR-SEN ve EĞİTİM SEN sendikaları, ‘Kınama Mesajı Değil Şiddet Yasası İstiyoruz’ diyerek, 10 Mayıs Cuma günü iş bırakma kararı aldı. Eğitimciler saat 11.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapacak.

Kaynak: Özel Haber