Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde yer alan turizm cenneti Kapuzbaşı Şelalesi, yaklaşık bir ay süren yol ve çevre çalışması nedeniyle kapatıldı. Yalnızca yaya girişlerine açık olan şelale girişleri, araç trafiğine tamamen kapatıldı. Bayram dolayısıyla ziyarete giden vatandaşlar, yolun kapalı olduğunu görünce tepki gösterdi.

Yahyalı Belediyesi Uyarılarda Bulunmuştu!
Yahyalı Belediyesi yaklaşık bir ay sürecek çalışmalar öncesinde vatandaşları bu konuda uyarmıştı. Belediyeden yapılan açıklamada; “ Bayram Tatilinde Kapuzbaşı Şelaleleri Kapalı Olacaktır. Değerli vatandaşlarımız, dünyaca ünlü Yahyalı Kapuzbaşı Şelaleleri, bayram tatilinde yapılacak çalışmalar nedeniyle kapalı olacaktır. Bu süre zarfında, doğanın keyfini çıkarmak ve serinlemek isteyen vatandaşlarımız için alternatif şelale seçeneklerimiz mevcuttur. Bayram boyunca ziyaret edebileceğiniz alternatif şelaleler: Göksu Şelalesi, Derebağ Şelalesi, Yeşilköy Şelalesi. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli ve sağlıklı bir bayram geçirmenizi dileriz” ifadelerine yer verildi.

Kayseri'de Esnaflara Uyarı! Zabıtalar İş Yerlerini Tek Tek Geziyor Kayseri'de Esnaflara Uyarı! Zabıtalar İş Yerlerini Tek Tek Geziyor

Kazada Yaralananlar İçin Ambulans Alana Giremedi!
Geçtiğimiz gün meydana gelen kazada, yaralananlar için bölgeye gelen ambulans, yol kapalı olduğu için yaralıları taşıyamadı. Şelalenin bulunduğu Kapuzbaşı Mahallesi’nde gerçekleşen olayda; motosiklet yardımıyla yaralılar taşındı. Yaşanan olaya vatandaşlar tepki gösterdi. Yapılan yol ve çevre çalışmalarının yaz aylarına denk getirilmesine vatandaşlar eleştirilerde bulundu. Çalışmaların ne zaman biteceğini merak eden vatandaşlar, Belediye’ye çağrıda bulundu. 

Yapılan açıklamada; "Kapuzbaşı mahallesi yolu kapalı olduğundan ambulans giremedi. Yol yapım çalışmasının ne zaman biteceğini konusunda resmi bir açıklama yapılmıyor. Mahalle halkı mağdur oluyor" ifadeleri kullanıldı.

Özel Haber: Ali Yalçıntaş

Kaynak: Özel Haber