CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, X isimli sosyal medya hesabında, isim vermeden MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'u sert sözlerle eleştirdi. Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımında, yerel seçimlerde Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde meydana gelen olaylara değinerek, "Kayseri'nin Pınarbaşı Belediyesini, halkın helal oylarıyla kazanan adayımızı ve partimizi tebrik ediyorum. Kazanılan seçimi mafyavari yöntemlerle gasbetmeye çalışan, bir hakime, 'Ben milletvekiliyim' diyerek, tehditler ve küfürler savuran, hatta darbetmeye kalkan milletvekili, bu ülkedeki yozlaşmanın en acı örneği olarak karşımıza çıkmıştır” dedi.

Baki Ersoy. (3)

‘Bu Milletvekilini Uyarıyorum’

Sözlerini sürdüren Kılıçtaroğlu, “Bu milletvekilini uyarıyorum. Genel Başkanını utandırıyorsun, partini utandırıyorsun, en önemlisi sana oy veren halkı utandırıyorsun. Sandığa saygı duyacaksın. Pınarbaşı dahil, yerel seçimlerde hangi partinin hakkı gasbedilmeye çalışılıyorsa karşısındayız. İradenizi zorbalığa teslim etmeyin" diye konuştu.

Dün Yaşanan Depremlerden Sonra Kayseri İçin Açıklama Geldi! Dün Yaşanan Depremlerden Sonra Kayseri İçin Açıklama Geldi!

Pınarbaşı'nda 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde CHP'den Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan, yüzde 33,30'luk oranla 5 bin 82 oy alıp seçimi kazanırken, MHP'nin adayı Menduh Uzunluoğlu ise yüzde 31,18'lik oranla 4 bin 758 oyla seçimi kaybetti.

Kaynak: DHA