Yayın hayatına başladığı ilk günden beri adından sıkça söz ettiren ve sosyal medyada gündem olan Kızıl Goncalar dizisi yine yayınlanan bir sahnesiyle gündeme yerleşti. 

Özgü Namal ve Özcan Demir'in başrol olduğu dizide Mert Yazıcıoğlu’nun hayat verdiği Cüneyd ve Nefise Esma Yılmaz’ın Mira karakteri arasında geçen diyalog tepki topladı. 

Ramazan Konuşması Gündem Oldu

Cüneyt ile Mira arasında geçen "Ramazan" konuşması sunucu Ece Üner başta olmak üzere birçok kişiyi kızdırdı.
Ekrana gelen sahnede Mira birlikte oturduğu Cüneyd'e bir şey ısmarlamak istiyor. Cüneyd ise oruç tuttuğunu belirtmek için "Ramazan" cevabını veriyor. 

Bu konuşmadan bir şey Anlamayan Mira "Ramazan kim?" derken Cüneyd de "Recep, Şaban" karşılığını veriyor. Mira'nın da "Onlara da mı çay ısmarlayayım" dediği sahne seyirciler tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

‘Oruç tutmamak dinsiz olmak değil!’

Kısa sürede gündem olmayı başaran bu sahneye Sunucu Ece Üner de kayıtsız kalamadı.
X sosyal medya hesabından sahneyi yayınlayan Üner "Komik değil! Gerçekçi değil! Seküler kesim cahil değil! Oruç tutmamak dinsiz olmak değil! Değil oğlu değil" diyerek isyan etti.

Murat Kurum’a Gönderme Yapmıştı: Didem Soydan Yine Sınırları Zorladı Murat Kurum’a Gönderme Yapmıştı: Didem Soydan Yine Sınırları Zorladı

‘Seküler kesim için çok yanlış bir genelleme yapılıyor’

Dizideki sahneyi izleyen seyirciler de eleştiri yapmaktan geri durmadı. 
Seyircilerin tepkisini toplayan sahne için "Türkiye'de böyle insanlar var? Bu çok absürt olmuş" ve "Seküler kesim için çok yanlış bir genelleme yapılıyor" yorumları yapıldı.

Kaynak: Haber Merkezi