Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde vatandaşlar yeniden sandık başına gitti. 17.00'de tamamlanan oy verme işleminin ardından oy sayımı yapıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 300'ü aşkın geçersiz oyların olduğunu iddia etti.

İyi Partili Meral Akşener’in Yeni Adresi Belli Oldu! İyi Partili Meral Akşener’in Yeni Adresi Belli Oldu!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 'Pınarbaşı’nda resmi olmayan sonuçlara göre bir irade beyan etmek şuan için mümkün değildir. Pınarbaşılı hemşerilerimiz demokratik iradelerini ortaya koymuştur. Islak imzalı oylar sisteme henüz girmeye başlamıştır. İlave olarak geçersiz oylarla ilgili ilk bulgular 300’ün üzerinde olduğunu işaret etmektedir.'

Bu açıklamadan hemen sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir,  'Milliyetçi Hareket Partisi olarak ilk tespitlerimize göre CHP, resmi olmayan sonuçlara göre 215 oy önde görünmektedir. Bununla beraber yine resmi olmayan sonuçlara göre 435 geçersiz oy parti müşahitlerimiz tarafından tespit edilmiştir. Ayrıca ilçe seçim kurulunda sistem arızası olduğu seçimleri takip eden tüm siyasi partilerin de malumudur. MHP olarak Pınarbaşılı hemşerilerimizin demokratik iradelerini koruma konusunda kararlılıkla, sabırla ve sükunetle süreci takip ediyoruz.' açıklamasını yaptı.

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu