Özel bir araştırma şirketi, Türkiye’de seçmenlerin nabzını yokluyor. Vatandaşın güncel siyasi olaylar ile ilgili görüşlerini yansıtan seçim anketleri, seçim olsa hangi siyasi partinin önde olduğunu ortaya çıkarıyor. Vatandaşların, gündemdeki olaylara ilişkin değerlendirmelerini ve tavrını ortaya koyan anketler bir yenisi daha eklendi.

Özel bir araştırma şirketi, 26-30 Haziran tarihleri arasında Seçmen Eğilimleri araştırması gerçekleştirdi. 2 bin 400 kişinin katıldığı ankette, Milletvekilliği Seçimi Parti Tercihleri vatandaşa soruldu. Ortaya şaşırtıcı sonuçlar çıktı. Ankette, kararsızlar ve oy kullanmayacaklar oransal olarak eşit biçimde dağıtıldı.

Şaşırtan Seçim Anketi Sonuçları! Hangi Parti İlk Sırada Yer Aldı (1)

Erdoğan Kayseri Olayları İle İlgili Konuştu: Şimdi Elimdeki Bilgiyi Sorma Erdoğan Kayseri Olayları İle İlgili Konuştu: Şimdi Elimdeki Bilgiyi Sorma

Kararsızlar ve oy dağıtımı gerçekleşmeden önce, Türkiye genelinde seçmenlerin yüzde 26,1’i AK Parti’yi, yüzde 29’u CHP’yi, yüzde 7,7’si MHP’yi, yüzde 3,7’si İYİ Parti’yi ve yüzde 7,6’sı DEM Parti’yi desteklediğini belirtti. YRP yüzde 3,2, ZP yüzde 3,4 ve TİP yüzde 1 oranında desteğe sahip oldu. Kararsızlar yüzde 10; oy kullanmama eğilimde olanlar ise yüzde 5,7 olarak açıklandı.

Şaşırtan Seçim Anketi Sonuçları! Hangi Parti İlk Sırada Yer Aldı (2)

Kaynak: Özel Haber