Canlı yayında, Kobani Davasıyla ilgili Selahattin Demirtaş’a verilen 42 yıl değerlendirildi. Burada konuşan avukatlardan biri, ‘Selahattin Demirtaş’ı Türkiye siyasetinde yer alması gereken biri olarak görüyorum’ dedi. 

Terörist Değilken Terörist İlan Edildi

Kobani davasında Selahattin Demirtaş’a 42 yıl hapis cezası verildi. Avukat Pınar Hacıbektaşoğlu katıldığı bir canlı yayın programında konuya ilişkin, ‘Hukuk nezdinde bir insan terörist değilken terörist ilan edip sonra beraat verdiğinizde de oturup bunu izah etmemiz lazım. Selahattin Demirtaş’ı Türkiye siyasetinde yer alması gereken biri olarak görüyorum. Eğer bugün terörü sona erdirmek istiyorsak, eğer bugün kan Kandil'in karayılanların, artık bu toplumdaki Kürt meselesiyle ilgili beyanatlarını duymak istemiyorsak Selahattin Demirtaş gibi en azından yüzünü Türkiye partisi olmaya ilan ettiği kendi partisini bu şekilde bırakıp gittiğinde eminim o da son derece üzgündü. Ve bence halen de üzülüyordur. Selahattin Demirtaş'ın, meşru siyaset zemininde Türkiye için en azından terör örgütü ile mücadelede bir fırsat olabileceğini söyledim her zaman’ ifadelerini kullandı.

Kayseri’de Bayram İkramiyesi Hesaplara Yattı! Kayseri’de Bayram İkramiyesi Hesaplara Yattı!

Türkiye'nin Huzur Ve Barışına Katkıda Bulunmasını Tercih Ederim

Avukat Hacıbektaşoğlu, ‘Bugün Selahattin Demirtaş'ı 40 yıl daha içeride tuttuğumuzda geriye kalan tekrar terör örgütü olacaktır. Çözüm noktasında yine orada bulacaklardır. Kandırılan Kürt gençleri açısından söylüyorum. O yüzden ben bir seçenek sunacak olursam Selahattin Demirtaş'ın bugün aktif siyaset içinde yer alarak en azından Türkiye'nin huzur ve barışına bugünden sonra katkıda bulunmasını tercih ederim’ diye konuştu.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ