Ünlü Oyuncudan Yapımcılara Zehir Zembelek Sözler! Ünlü Oyuncudan Yapımcılara Zehir Zembelek Sözler!

Bir dönem ekranların tozunu dumana katan Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Süleyman Çakır karakteriyle çok konuşulan Oktay Kaynarca, başarı kariyeri hakkında konuştu. Ünlü oyuncunun Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da canlandırdığı Hızır Çakırbeyli ve Kurtlar Vadisi Çakır karakteri kıyaslandı. Kaynarca en beğendiği karakterini açıkladı.

'Süleyman Çakır mı, Hızır Çakırbeyli mi?' Sorusuna Ünlü Oyuncudan Bomba İtiraf!-1

Kurtlar Vadisi, Deli Yürek, Kuzey Rüzgarı, Sakarya Fırat, Adanalı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ben Bu Cihana Sığmazam gibi çok önemli yapımlarda rol alan ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, başarılı kariyeri ve oyunculuk performansıyla gündeme gelmeye devam ediyor.

Çakır Karakteri İçin Yıllardır Yas Tutuluyor

Kaynarca, Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Süleyman Çakır karakteriyle adeta Türkiye'nin yediden yetmişe tanıdığı bir isim haline gelmişti.Öyle ki diziden ayrıldığı dönem ünlü oyuncunun Çakır karakteri için uzun süre yas tutulmuştu. Günümüzde hala ölüm yıldönümü anılan Çakır karakteri, ünlü oyuncunun geçmişten geleceğe bıraktığı miras niteliği taşımaya başlamıştı.

'Süleyman Çakır mı, Hızır Çakırbeyli mi?' Sorusuna Ünlü Oyuncudan Bomba İtiraf!-2

Aynı zamanda usta oyuncu fenomen diziden sonra Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde hayat verdiği Hızır Çakırbeyli karakteriyle de uzun süre adından söz ettirmişti.

'Süleyman Çakır mı? Yoksa Hızır Çakırbeyli mi?'

Kaynarca, canlandırdığı iki karakterle de büyük bir iz bıraktı.

Usta oyuncu son olarak A Para'da yayınlanan Biz Bize programına konuk oldu. Program sırasında soruları yanıtlayan Kaynarca'ya "Süleyman Çakır mı? Yoksa Hızır Çakırbeyli mi?" sorusu yöneltildi.

Usta oyuncu herkesi şaşırtan bir cevap verdi.

Birçok kişinin beklediği yanıt alınmazken Kaynarca, "Bence Hızır Çakırbeyli" olarak yanıt verdi.

'Süleyman Çakır mı, Hızır Çakırbeyli mi?' Sorusuna Ünlü Oyuncudan Bomba İtiraf!-4

'Süleyman Çakır'ı Oynamak Kolay Ama…'

Ünlü oyuncu sebebini de şu şekilde açıkladı:

"Çünkü Hızır daha insan ve daha olgun. Her şeye hakim ve daha keyifli... Açılımı ve yelpazesi daha geniş bir adam. O yüzden itiraf etmek gerekirse Süleyman Çakır'ı oynamak kolay ama Hızır Çakırbeyli karakterini bütün notalarına basarak oynamak hem daha önemli hem de daha zor. O yüzden Hızır Çakırbeyli hoşuma gidiyor."

'Bana 'Ellerinizi kaldırın' Dedi'

Ünlü oyuncuya aynı zamanda 6. Sezonda yaşadığı en ilginç olay soruldu.

Kaynarca, bu soruya da şu şekilde yanıt verdi:

"Bir yere yetişmem gerekiyor, nereye olduğunu hatırlamıyorum. Havalimanından hızlıca geçtim. Uçuş kapısını arıyorum neredeydi diye! Oradan bana doğru gelen bir polis memuru 'Bir dakika' dedi. Herkes döndü, baktı. Bana 'Ellerinizi kaldırın' dedi. Hakikaten çok sinirlendim. Ellerimi kaldırdım gelip sarıldı" 

Kaynak: Haber Merkezi