Kayserililerin Yatırım Aracı Altın, Yükselişe Devam Ediyor! İşte Güncel Fiyatlar Kayserililerin Yatırım Aracı Altın, Yükselişe Devam Ediyor! İşte Güncel Fiyatlar

Kültür ve Turizm Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 2024 yılının yeni turizm rekoru verilerini açıkladı.

Turizm Bakanlığı yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Türkiye turizmde yıla rekorla başladı...

"Ülkemizde 2024 yılının ilk iki ayında gelen yabancı ziyaretçi sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12 arttı ve 4 milyon 341 bin 606 oldu. Şubat'ta ise yabancı ziyaretçi rakamı 2 milyon 294 bin 579 olurken artş oranı da yüzde 22, 68 olarak gerçekleşti".

İşte Kayseri'nin Turizm Karnesi

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi'ni bu yıl yerli ve yabancı 123 bin turist ziyaret ederek  Kayseri turizm rekoru kırdı.

Kış sporu severlerin uğrak yerlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi kış turizmi kapsamında yoğun bir ilgi gördü ve kendi rekorunu kırmış oldu. 112 kilometrelik pistleri ve 19 mekanik tesisinin yanı sıra 3 bin 400 metre rakıma ulaşan teleferik hatları ile yerli ve yabancı turistlerin her yıl akınına uğrayan Erciyes Kayak Merkezi, 2024 yılında da turist akınına uğruyor.

Erciyes Turzm

Diğer yandan gelecek sezon İskandinav ülkelerinden ziyaretçi ağırlamaya hazırlanan Erciyes, yeni rekorlara imza atacak gibi görünüyor.

Kayseri'nin Kapadokyası diye adlandırılan Soğanlı Vadisi ise ilk yılında 15 binin üzerinde ziyaretçiyi kendine çekmeyi başardı. 1 yıl önce faaliyete geçen sıcak hava balonu turları, Soğanlı Vadisi'ni gökyüzünden görmek isteyenleri ilgisini çekmeye devam ediyor.

Soğanlı Balon

Soğanlı Vadisi'nde günlük 13 balon havalanıyor. Vadi sıcak hava balonu turizminde 1 yıldan kısa bir süre içinde adından söz ettirmeyi başardı.

Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz<<<<<<

Editör: Ülkü Şimşek