Konuk Kredisinde Ev Alma Dönemi! O Yöntem Revaçta! Konuk Kredisinde Ev Alma Dönemi! O Yöntem Revaçta!

İstanbul Sanayi Odası (İSO), her yıl düzenli olarak Türkiye’nin ilk 500 firmasını listeleyen araştırma yapıyor. Türkiye’nin en büyük firmalarının sıralandığı listede Kayserili firmalar da dikkat çekiyor. 2023 yılı İSO ilk 500 listesinde Kayseri’den 14 firma yer aldı. Listede yer alan firmalardan çoğunluğu Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunuyor. 
Kayseri’nin En Büyüğü!
Sıralamada Kayseri’deki en büyük firma HES Hacılar olurken, 2. sırada Kayseri Şeker Fabrikası, 3.sırada Hasçelik Kablo yer aldı. Listenin dikkat çeken firmalarından Boyteks Tekstil ise ilk kez sıralamaya girdi. 

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın listeye giren Kayserili firmaları tebrik ederek; “İSO ilk 500 sıralamasında küresel ekonomide yaşanan tüm zorluklara rağmen bu sene 14 firmamız listeye girmeyi başardı. Böylesine önemli bir listede, ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 14 firmayla temsil ediliyor olmak Kayserimiz adına sevindiricidir. Sanayicilerimizin gösterdiği üstün performans, ülke ekonomisinin büyümesini ve kalkınmasını ciddi anlamda desteklemektedir. İSO ilk 500
sıralamasında yer alan firmalarımızı ülkemiz ekonomisine, ihracatına ve istihdamına sağladıkları
büyük katkılardan dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sıralamada yer alan diğer Kayseri firmaları ise şöyle;
Ilk 500 Firma Kayseri (1)

Kaynak: Kurum Bülteni