Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Eskiz gibi ünlü müzik gruplarının gitaristi olan Can Tunaboylu son günlerde sevgilisi şarkıcı Aybike Çelik'i darp ettiği iddialarıyla sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Ünlü gitaristin savunması sosyal medyada olay oldu.

Can Tunaboylu Unlu Oyuncunun Oglu Cikti 1697612538 942 X750 (1)

Ünlü Komedyen Genç Kızı Evinde Alıkoyduğu İddiasıyla Emniyete Götürüldü! Ünlü Komedyen Genç Kızı Evinde Alıkoyduğu İddiasıyla Emniyete Götürüldü!

'Daha Önce Hiçbir Şiddet Olayına Karışıp Davalık Olmamıştım'

"Yüzyüzeyken Konuşuruz" grubunun eski gitaristi Can Tunaboylu, son zamanlarda sevgilisi Aybike Çelik'i dövdüğü iddiasıyla gündeme geliyordu. Tunaboylu yargılandığı davada ilk kez hakim karşısına çıktı. Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Can Tunaboylu ve Aybike Çelik katıldı.

Duruşmada savunma yapan sanık ünlü gitarist şu ifadeleri kullandı:

"Benim annem ve babam da sanatçıdır. Ben de müzisyenim. Daha önce hiçbir şiddet olayına karışıp davalık olmamıştım. Müşteki ile 2023 yılı başlarında inişli çıkışlı duygusal bir ilişkimiz oldu"

Ünlü Gitarist Sevgilisini Darp Etmekle Suçlanıyordu! Savunması Olay Oldu!-2

'Yeter Artık Diyerek Ayağa Kalktım Ve Kollarımı Açtım'

Sözlerinin devamında ise Tunaboylu, "Kendisi aynı yıl mart ayında protez tırnakları ile benim vücudumu çizip, gözümü morartmıştı. Darp raporu alıp şikâyetçi oldum, hala soruşturma aşamasında. Dava konusu olay günü konserden çıkmıştım. Eve geldiğimizde müşteki, aşırı kıskançlık nedeniyle sinir krizi geçirerek bana saldırdı. Kafama yumruk atmaya başladı. Kollarımla kafamı korumaya çalıştım ancak yumruk vurmaya devam etti. Sonra yeter artık diyerek ayağa kalktım ve kollarımı açtım. Sanırım bu sırada elim müştekinin yüz bölgesine gelmiş. Çünkü sonradan yüzünde morarma olduğunu gördüm. Kasten vurmadım" diye konuştu. 

Darp Edilen Aybike Celik Ayse Tunaboylu Ya Seslendi 1697702447 109 X750 (1) (1)

'Sistematik Olarak Darp Edildim'

Duruşmada kendisini savunan Aybike Çelik ise ilişkinin bu şekilde yürümeyeceğini söyleyerek ayrılmak isteğini belirttiğini söyleyerek, "Çevresindeki insanlardan rahatsızdım, kıskançlığım yersiz değildi. İlişkinin bu şekilde yürüyemeyeceğini söyledim. Gözüme yumruk attı, tırnaklarımı göğsüme batırarak kırdı. Yüzüme tükürdü. Sistematik olarak darp edildim" dedi.

Ünlü Gitarist Sevgilisini Darp Etmekle Suçlanıyordu! Savunması Olay Oldu!-4

'Kaan Boşnak'ın Hamile Eşine Darp Davasını da Görünce…'

Olayın üstünden günler geçtikten sonra şikayetçi olan Çelik neden geç şikayette bulunduğu sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:

"Grubun vokalisti Kaan Boşnak'ın hamile eşine darp davasını da görünce şikayetçi olmaya karar verdim" 

Ara kararını açıklayan mahkeme tarafların tanıklarının dinlenmesi için ekim ayına ertelendi.

Kaynak: Haber Merkezi