Yahyalı Belediye Başkanı ve adayı Esat Öztürk, Yahyalı’ya yeni istihdam alanı açmak istediklerini ve buna ilişkin projeler hazırladıklarını söylemişti.

Yahyalı’da bulunan ve eskiden cezaevi olarak kullanılan alan, Tekstil Fabrikası’na dönüştürülmek üzere Belediye tarafından satın alınmıştı.

O projenin hayata geçirilmesi için çalışmalar yapan Yahyalı Belediyesi, tekstil fabrikasının temel atacakları tarihi açıkladı.

Yahyalı ilçesine yapılacak olan yeni tekstil fabrikasının temel atma töreninin 8 Mart 2024 Cuma günü saat 16.30'da gerçekleşeceğini duyuruldu.

Yahyalıcezaevitekstilfabrikası3

Yahyalı Belediye Meclisi’nde Yeni Komisyon Üyeleri Kim Oldu? Yahyalı Belediye Meclisi’nde Yeni Komisyon Üyeleri Kim Oldu?

Başkan Esat Öztürk konuya ilişkin açıklama yaparak; “ Projenin bölge için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Fabrikanın temel atma törenine tüm halkın davetli olduğunu ve AK Parti Kayseri Milletvekilleri’nden de katılımların olacağını ifade etti.

Bu projenin sadece bir fabrikanın inşası olmadığını, aynı zamanda bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınması için önemli bir adım olduğunu vurguladı. Yahyalı'nın geleceğini inşa etmek adına yapılan bu önemli yatırımın, bölge ekonomisine hareket katacağı ve tekstil sektöründe Yahyalı'yı bir merkez haline getireceği öngörülüyor.

Yahyalıcezaevitekstilfabrikası

Fabrikanın tamamlanmasıyla birlikte, bölgeye sağlanacak iş imkânlarıyla birlikte Yahyalı'nın ekonomik dinamizmi artacak ve ilçenin kalkınmasına büyük bir ivme kazandıracak” ifadelerini kullandı.

Başkan Öztürk, bu proje Yahyalı için 200 yeni iş imkanı sağlayacağını ve bölgeye önemli katkıda bulunacağını sözlerine ekledi.

Yahyalıbaşkanesatöztürk

Muhabir: Ali Yalçıntaş