CHP Milletvekili Aşkın Genç, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na baltayla saldıranlara tepki gösterdi. Milletvekili Genç, ‘Toplumsal huzur ve barışımızı bozmayı amaçlayan bu tür provokatif eylemlere geçit vermeyecek, milletimizin ortak değerlerine yapılan her saldırıların karşısında durmaya devam edeceğiz’ dedi.

Kayseri'de dün sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na baltayla saldıran 2 şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

Kayseri OSB’de Skandal! 15 Fabrikada Üretim Durdu, 3 Bin Kişi İş Bıraktı Kayseri OSB’de Skandal! 15 Fabrikada Üretim Durdu, 3 Bin Kişi İş Bıraktı

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç X isimli sosyal medya platformundan paylaşım yaparak, saldırıda bulunanların tutuklandığına dair açıklama yaptı. Milletvekili Genç, ‘Biraz önce İl Emniyet Müdürümüz Sn. Atanur Aydın ile görüşerek, Atatürk heykeline saldıran 2 şahsın tutuklandığı bilgisini aldım. Sürecin başından beri yakından takip ettiğimiz bu olayda, güvenlik güçlerimizin hızlı ve etkili müdahalesi sayesinde failler kısa sürede yakalandı. Ülkemizin birliği ve beraberliğine yönelik yapılan her türlü saldırıya karşı duruşumuz nettir. Toplumsal huzur ve barışımızı bozmayı amaçlayan bu tür provokatif eylemlere geçit vermeyecek, milletimizin ortak değerlerine yapılan her saldırıların karşısında durmaya devam edeceğiz’ ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: ÖZEL HABER